اخبار
منبع :

 

كرفس جزو سبزیجاتی است از برگ و ساقه آن استفاده غذایی می شود.كرفس سرشار از اسیدفولیك، ویتامینC ، مقدار كمی ویتامین های B1 ، B2،B3 و B 5 و همچنین دارای ویتامین B6 می باشد.از جمله مواد معدنی دیگری كه در كرفس وجود دارد كلسیم، منیزیم و فسفر است.ساقه كرفس منبع خوبی از ویتامین C می باشد، كرفس عروق را باز و قلب، ریه و معده را نیز تقویت می كند.كرفس، كلیه و ریه ها را پاك می سازد، اعصاب را تقویت و غدد داخلی ریز را تحریك می كند، دارای نمك های معدنی (كلسیم، سدیم، منیزیم) و ویتامین های A، Bو C می باشد.این سبزی یك غذای عالی روماتیسم و بهترین درمان برای تنگی نفس می باشد و اشتها را تحریك می كند.

 

توصیه غذایی:

همیشه در مواقع استفاده از كرفس برگ های سبز آن را هم به غذا اضافه كنید تا خواص بیشتری عاید شما شود، ساقه كرفس منبع خوبی از ویتامین C می باشد، كرفس خاصیت ضد روماتیسمی، ضد اسكوبوت و ضد نفخ دارد.همچنین مصرف عصاره آن خستگی و بی حالی را برطرف می كند.از دیگر خواص كرفس این است كه ضد دردهای سیاتیكی و تشنج است، كرفس یبوست را از بین می برد و مایعات بدن را حفظ می كند و برای درمان چاقی مفرط مناسب است.

 

مضرات:

كرفس برای بیماران صرعی زیان آور است و این بیماران باید از مصرف آن خودداری كنند، همچنین برای زنان حامله و بیمارانی كه دچار درد حاد كلیه هستند، مضر می باشد.

 

خواص:

كرفس، ضد روماتیسم و نفخ ، تقویت كننده معده، قاعده آور، تقویت كننده قلب، عرق آور، ضد سنگ كلیه و مثانه، تقویت كننده لثه، اشتها آور، محرك نیروی جنسی، درمان رنگ پریدگی، آسم و زكام، گرفتگی بینی و آلرژی، درمان نقرس، ضد خونریزی و تقویت كننده دستگاه گوارش است.

 

طریقه مصرف:

*افراد مبتلا به آسم مرطوب، یك هفته رژیم كرفس بگیرند و غذای خود را به آب كرفس كه با كمی آب و آبلیمو مخلوط است، منحصر كنند و هر روز سه یا چهار بار از آن بنوشند.

 

*آب كرفس را بگیرید و باآب لیموی تازه مخلوط كنید و هر روز آن را غرغره كنید كه نافع گلودرد و ناراحتی های حنجره می باشد.

 

*برای درمان نقرس مدتی غذاهای چرب و گوشتی را كنار بگذارید و سالاد كرفس مصرف كنید.

 

*مصرف 110 گرم ساقه كرفس آب پز 15 درصد ویتامین C، 8 درصد فیبر غذایی و 4 درصد كلسیم مورد نیاز روزانه بدن ما را جبران می كند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *