اخبار
منبع : www.isna.ir

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از تصویب حد نصاب نمره قبولی در آزمون گواهی‌نامه بر اساس میزان دشواری آزمون متغیر خبر داد و گفت: در حال حاضر نمره قابل قبول طبق آیین نامه 95 است اما امسال مصوب شد با توجه به شرایط به وجود آمده در پی شیوع کرونا، در صورتی که دشواری آزمون گواهی‌نامه زیاد باشد، معدل 20 درصد اول هر رشته مشخص و 80 درصد این عدد حد نصاب قبولی در این آزمون محسوب شود.

به گزارش ایسنا، دکتر اسماعیل ایدنی ضمن بیان این مطلب در خصوص حد نصاب نمره قبولی در آزمون گواهی‌نامه گفت: در شورای آموزش پزشکی تخصصی مصوب شد که حد نصاب نمره قبولی در آزمون گواهی‌نامه بر اساس میزان دشواری آزمون متغیر باشد، در حال حاضر نمره قابل قبول طبق آیین نامه 95 است ولی امسال مصوب شد با توجه به شرایط به وجود آمده در صورتی که دشواری آزمون گواهی نامه زیاد باشد، معدل 20 درصد اول هر رشته مشخص و 80 درصد این عدد حد نصاب قبولی در این آزمون باشد. البته  بر اساس تجربه اعمال این مدل در اکثر رشته‌ها، قبولی بیش از 90 درصد دستیاران را به همراه داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: شیوه فوق  قبلا در مصوبه وجود نداشت  و با مصوبات شورای سنجش پزشکی اعمال می‌شد که در ادامه مصوبه شورای آموزش پزشکی تخصصی را دریافت کرد. بر این اساس به دستیاران سال آخر در تمای رشته‌ها این اطمینان را می‌دهیم که دغدغه و نگرانی نداشته باشند، اعمال این روش باعث شده است به لحاظ حقوقی و قانونی حق عزیزان به خوبی دیده شود و دغدغه‌ای برای شرکت در آزمون‌ها نداشته باشند.

زمان برگزاری دو آزمون «پذیرش دستیاری» و «گواهینامه و دانش‌نامه تخصصی»

ایدنی به تاریخ برگزاری آزمون‌های پیش روی علوم پزشکی اشاره کرد و اظهار کرد: در حال حاضر دو آزمون پذیرش دستیاری و گواهینامه و دانش‌نامه در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی را پیش رو داریم؛ آزمون پذیرش دستیاری در تاریخ 16 مرداد ماه برگزار خواهد شد و آزمون گواهینامه و دانش‌نامه که در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی انجام می‌شود تا این لحظه بدون تغییر در زمان برگزاری، در انتهای شهریور ماه برگزار می‌شود.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: تاریخ این دو آزمون فوق طی مصوبات تغییر نمی‌کند مگر این که طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا تغییری اعمال شود.

تعویق آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت به موضوعات مطرح شده در دومین نشست شورای مرکزی دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی(ph.d) اشاره کرد و ضمن تقسیم بندی این موضوعات حول سه محور، گفت: موضوعات عنوان شده در این نشست حول آزمون گواهی‌نامه و دانش‌نامه تخصصی، موضوعات رفاهی از جمله کمک هزینه و حقوق دوران دستیاری و ایرادات شکلی تعدنامه شروع دستیاری بود.

به گزارش مفدا، وی اضافه کرد: دستیاران عزیز در خصوص میزان پرداختی کمک هزینه این انتقاد را داشتند که کافی نیست و درخواست افزایش این مقدار را مطرح کردند. علاوه بر این خواستار تغییر عنوان پرداختی از کمک هزینه به حقوق بودند تا تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند. انتقادات به تعهدنامه شروع دستیاری به ایرادات شکلی این تعهدنامه مربوط بود و در حقیقت دستیاران به این اصل که در قبال ارایه آموزش رایگان باید تعهدنامه بدهند اشکالی وارد ندانستند اما در خصوص واژه‌ها و متنی که در تعهد نامه وجود دارد نقد و تقاضای تغییر داشتند.

ایدنی در پایان با اشاره به تعامل بسیار خوبی که میان دو معاونت فرهنگی و دانشجویی و آموزشی وزارت بهداشت شکل گرفته است، در خصوص اقداماتی که این دو معاونت برای رفع مشکلات دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی انجام خواهند داد، تصریح کرد: با همکاری خوبی که میان معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت وجود دارد بسیاری از مطالبات به حق دستیاران را می‌شود به عنوان یک پیشنهاد مشترک به هیأت امنای مشترک دانشگاه‌ها ارایه داد تا از این مسیر بتوانیم کمک‌های رفاهی خوبی به این دانشجویان ارایه دهیم.

انتهای پیام


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *