اخبار
منبع : www.isna.ir

"بیل گیتس" (bill gates) بنیان گذار مایکروسافت روز چهارشنبه در گفتگو با سی.بی.اس نیوز گفت: یک واکسن کروناویروس موثر احتمالا باید چند سری تزریق شود و به نظر می‌رسد هیچ کدام از واکسن‌ها تنها با تزریق یک دوز و یک باره از آن واکسن موثر نخواهند بود و این موضوع که یک دوز از آنها کافی است برای ابتدای شیوع این بیماری بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از فاکس نیوز، بنیاد بیل و ملیندا گیتس بیش از 250 میلیون دلار برای مبارزه با بیماری کووید-19 سرمایه‌گذاری کرده است. بیل گیتس پس از انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا مبنی بر متوقف کردن بودجه سازمان بهداشت جهانی(who) بودجه این خیریه را افزایش داد.

 گیتس به سی بی اس نیوز گفت که توسعه واکسن کروناویروس نیاز به یک تلاش جهانی دارد.

گیتس همچنین اطمینان داد که سازمان غذا و داروی آمریکا(fda) ایمنی واکسن نهایی را از نزدیک بررسی خواهد کرد.

وی درباره عوارض جانبی احتمالی واکسن گفت: سازمان غذا و داروی آمریکا به دقت کارایی و عملکرد واکسن مذکور را مورد بررسی قرار خواهد داد. سازمان غذا و داروی آمریکا استاندارد طلایی برای داروها محسوب می‌شود.

گیتس در حالی این حرف‌ها را مطرح کرد که ماه گذشته سازندگان واکسن کروناویروس هشدار دادند که واکسن این بیماری پس از تزریق یک دوز از آن سبب ایجاد ایمنی در بدن نخواهد شد.

'بری بلوم'(barry bloom) ایمنی شناس و استاد بهداشت عمومی در دانشگاه هاروارد نیز چندی پیش در گفتگو با یو.اس.آ تودی گفته بود: تقریباً همه سازندگان واکسن در آزمایشات خود تزریق دو دوز از واکسن را در نظر می‌گیرند.

براساس این گزارش اولین سری تزریق جهت تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد بود که به بدن کمک می‌کند ویروس را تشخیص دهد و تزریق سری دوم نیز برای تقویت پاسخ ایمنی بدن صورت خواهد گرفت.

'ال.جی.تان'(l.j. tan) مدیر ارشد راهبرد ائتلاف اقدام ایمن سازی و رئیس کمیته ملی ایمنی سازی بزرگسالان و اجلاس ملی واکسن‌های آنفلوانزا گفت: پس از تزریق اولین دوز واکسن، سیستم ایمنی بدن در حدود 14 روز آنتی بادی و سلول‌های ایمنی ایجاد می‌کند. تان تخمین زد که هر واکسن کووید-19 به دو بار تزریق احتیاج دارد و این تزریق‌ها نیز باید به فاصله طی بازه زمانی یک تا دو ماه و به صورت جداگانه انجام شود به عنوان مثال، واکسن شرکت مدرنا، در فاصله 28 روز به افراد تزریق شد.

مدتی پس از بیانیه شرکت آمریکایی مُدرنا در مورد واکسن آزمایشی این شرکت برای مقابله با بیماری کووید-19 حال گزارش‌ها حاکی از آن است که نتایج کارآزمایی بالینی این واکسن روی 45 نفر از داوطلبان امیدوارکننده بوده است.

 واکسنی که شرکت مدرنا برای مقابله با ویروس کرونا توسعه داده است اخیرا بر روی چند داوطلب آزمایش شد و محققان مشاهده کردند پس از استفاده از واکسن، پادتن کافی برای مقابله با ویروس کرونا در بدن همه 45 داوطلب تولید شده‌ است البته گرچه این واکسن عوارض جانبی داشته است اما عوارض آن کم بوده و تاثیر آن در بهبودی حال بیماران بسیار قابل توجه بوده است.

بنابر گزارش‌ها عوارض جانبی این واکسن شامل لرز، حالت تهوع، سردرد، درد عضلانی و روان آشفتگی بود. در این مطالعه 45 داوطلب سالم در سنین 18 تا 55 سال مورد آزمایش قرار گرفتند و سه سطح دوز واکسن مدرنا بر روی آنها آزمایش شد. 50 درصد داوطلبان خانم و 50 درصد مرد بودند. بنا بر نتایج منتشر شده 45 داوطلب کارآزمایی اولیه دو بار در فاصله 28 روز واکسینه شده‌اند.

انتهای پیام


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM