اخبار
منبع :

 

با توجه به اینكه اكثر زنان باردار در سه ماهه سوم به اختلال خواب مبتلا می شوند تمرینات تن آرامی شدت و فراوانی اختلال خواب را كاهش می دهد.

 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اقدس ملك زاده كارشناس ارشد مامایی درطرحی به بررسی تاثیر تن آ‌رامی بر اختلالات خواب در سه ماهه سوم بارداری پرداخت، در این طرح آمده است اختلالات خواب یكی از شایع ترین مشكلات دوران بارداری است كه زمینه ساز بسیاری از مشكلات قبل، حین و پس از زایمان است و با توجه به این امر درمان این اختلال از اهمیت خاصی برخورداراست.

 

براساس این پژوهش ابتدا 141 زن باردار طی 28 هفته پرسشنامه اختلال خواب و عوامل احتمالی مرتبط را تكمیل كردند و به مدت چهار هفته به انجام تمرینات تن آرامی پرداختند.

 

نتایج نشان داد 9/80 درصد زنان باردار در سه ماهه سوم دارای اختلال خواب بودند كه تمرینات تن آرامی در كاهش فراوانی اختلال خواب آنان موثر بود، همچنین بین بی خوابی و نگرانی ها ارتباط معنی داری وجود داشت.

 

یافته های این پژوهش نشان می دهد با توجه به اینكه اكثر زنان باردار در سه ماهه سوم دچار اختلال خواب هستند تمرینات تن آرامی شدت و فراوانی اختلال خواب را كاهش می دهد، در دوران بارداری علاوه بر مراقبت، آموزش تمرینات تن آرامی برای رفع بی خوابی به خصوص در سه ماهه سوم در برنامه مراقبت های دوران بارداری باید مورد توجه قرارگیرد./ز


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM