اخبار
منبع :
محققان شش منطقه را در آمریكای شمالی شناسایی كرده‌اند كه حاوی خاك غنی از نانوالماس متعلق به 12 هزار و 900 سال پیش است.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این پژوهشگران ذرات ریز فراوانی از غبار الماسی را در خاك این مناطق شناسایی كرده‌اند.

این شواهد علمی قوی و مستند كه از سوی تیم تحقیقاتی متشكل از 9 پژوهشگر ارائه شده است، نشان می‌دهد كه احتمالا گونه‌ای از شهاب سنگ‌ها یا دنباله‌دارهای بسیار نادر غنی از آب و كربن با زمین برخورد كرده‌اند.

پژوهشگران می‌گویند: این نانوالماس‌ها كه تحت دمای بسیار زیاد و شرایط پر فشار ناشی از برخوردهای دنباله‌دارها تولید می‌شوند، در شهاب سنگ‌ها نیز یافت می‌شوند و در تركیبات هم عصر هم در شش منطقه از آمریكای شمالی شناسایی شده‌اند.

سال گذشته تیمی از محققان از 16 موسسه علمی فرضیه‌ای را ارائه كردند، مبنی بر این كه یك تماس كیهانی با زمین توانسته به انقراض شمار زیادی از حیوانات از جمله ماموت‌ها در سراسر آمریكای شمالی منجر شود.

این فرضیه در نشریه پیشرفت‌های فرهنگستان علوم آمریكا منتشر شده است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM