دانش آی آر
نيازهاي فناورانه بنگاه‌هاي توليدي رفع مي‌شود
تعداد بازدید : 48

«تاپ» عنوان طرح و سامانه‌ای است که توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در آن در نظر گرفته شده است. این طرح به عنوان یک پلتفرم یکپارچه برای رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه بنگاه‌های تولیدی و تجاری با تکیه به توانمندی‌های بخش پژوهشی اجرا می‌شود.

 به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه از اهدافی است که در طرح «تاپ» دنبال می‌شود. البته از دیگر اهداف آن می‌توان به ترغیب اساتید و پژوهشگران برتر برای انجام پروژه‌هایی که در سامانه طرح تاپ به ثبت رسیده است، اشاره کرد.

«تاپ» در سه بخش برای دانش آموختگان مشمول سربازی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضاء هیئت علمی اجرا می‌شود. هر یک از این افراد برای انجام پروژه‌های پژوهشی و فناورانه خود می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با داشتن بانک اطلاعاتی ارزشمند مشتمل بر 35 هزار پژوهشگر برای پیاده سازی این طرح همکاری خود را افزایش می‌دهد. در این راستا صندوق و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مجری این طرح همکاری با یکدیگر را در راستای اجرای بهتر این طرح تقویت می‌کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه تاپ مراجعه کنند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1399/04/21
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :