دانش آی آر
معرفي حمايتهاي ستاد نانو از توسعه محصولات صنعت ساختمان
تعداد بازدید : 22

مدیر توسعه فناوری نانو در حوزه ساخت و ساز در ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو با اشاره به نقش این ستاد در توسعه محصولات این حوزه، گفت: این ستاد برای توسعه محصولات فناورانه حوزه ساختمان حمایت‌هایی چون تاییدیه نانومقیاس، مشاوره، توسعه بازار و ثبت پتنت را به شرکت‌ها ارائه می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمد یوسفی، در خصوص حمایت‌های ستاد نانو از توسعه محصولات و تحقیقات حوزه ساختمان گفت: واحد بررسی و بازرسی محصولات نانو در ستاد نانو محصولات ادعایی نانو را از نظر نانومقیاس‌بودن، تکرارپذیری و کارایی محصولات بررسی می‌کند و به شرکت‌ها تاییدیه نانومقیاس داده می‌شود و پس از آن فناوران می‌توانند از خدمات ستاد استفاده کنند.

وی اولین خدمت ارائه شده به شرکت‌ها را 'مشخصه یابی' دانست و یادآور شد: مشخصه‌یابی محصولات و تکمیل مدارک فنی وآزمون‌های موردنظر جهت بررسی مقیاس نانو است و در این راستا اگر برخی از محصولات نیاز به تست در سایر کشورها داشته باشد از سوی ستاد نانو حمایت‌های لازم ارائه خواهد شد.

یوسفی، ثبت پتنت را از دیگر حمایت‌های این ستاد عنوان و اضافه کرد: خدمت دیگر، مشاوره در زمینه bpbmfs و… است اگر یک شرکتی یا شخصی بخواهد یک مدل کسب و کار برای محصول خود و یا گزارش تحلیل بازار تهیه کند در زمینه داخلی یا به خصوص زمینه خارجی، می تواند از این حمایت ستاد استفاده کنند.

مدیر توسعه فناوری نانو در حوزه ساخت و ساز ستاد نانو با بیان اینکه این ستاد در زمینه حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی از آنها حمایت می‌کند، خاطر نشان کرد: این شرکت‌ها چه به صورت انفرادی و یا به‌صورت شرکت در قالب پاویون محصولات فناورانه، می‌توانند از این حمایت‌ها بهره مند شوند ضمن‌آنکه این شرکت‌ها از حمایت‌ صادراتی ما می‌توانند استفاده کنند.

به گفته وی، دفاتری که ستاد در کشورهای خارجی و برخی کشورها مثل چین و اندونزی هند و کشورهای دیگر دارد. فرصت‌های بازار آن کشورها را شناسایی می‌کنند و در اختیار متقاضی قرار می دهند تا بتوانند محصولاتشان را به آن کشور صادر کنند.

یوسفی در پایان با بیان اینکه حمایت دیگر ما مشارکت در ریسک است، توضیح داد: یکی از دلایلی که شرکت‌ها به مساله تولید فناوری ورود پیدا نمی‌کنند، هزینه بر بودن تحقیق و توسعه است، ستاد بعد از ارائه طرح و مشخص شدن بازار آن، مدل کسب و کار، بسته به حجم بازاری که آن محصول دارد یا می تواند داشته باشد در قالب وام حمایت می‌کند و در صورت موفقیت بخشی از آن بلاعوض خواهد شد.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1399/04/08
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :