اخبار
منبع : www.isna.ir

محققان شرکت داروسازی "سینوواک بایوتیک"(sinovac biotech) چین اخیرا اظهار کرده‌اند آزمایش واکسنی که برای بیماری کووید-19 توسعه داده‌اند سبب ایجاد پاسخ ایمنی در بدن می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از استات نیوز، شرکت داروسازی 'سینوواک بایوتیک' نتایج مطالعه مقدماتی خود را اعلام و اظهار کرد: واکسن آزمایشی که برای بیماری کووید-19 توسعه داده‌اند سبب ایجاد پاسخ ایمنی در بدن بیماران مبتلا به این بیماری شده و ایمن است. داده‌های اولیه حاکی از آن است که این واکسن می‌تواند از افراد در برابر ابتلا به ویروس کرونای جدید محافظت کند.

واکسن این شرکت 'کروناوَک'(coronavac ) نام دارد. بنابر گزارشها این واکسن پس از اینکه طی 14 روز دو بار به بدن افراد تزرق شد سبب ایجاد آنتی بادی در بیش از 90 درصد افراد شد. این شرکت در بیانیه‌ای گفت هیچ عوارض جانبی شدیدی از این واکسن مشاهده نشده است.

نتایج اولیه حاصل از انجام آزمایش بر روی 600 بیمار بود که در فاز 2 مطالعه تحت کنترل با دارونما بودند. سینوواک همچنین در حال انجام یک آزمایش بر روی 143 بیمار است که تحت کنترل با دارونما در  فاز 1 مطالعه قرار دارند.

در حال حاضر بیش از دهها مطالعه تحقیقاتی در زمینه تولید واکسن‌های محافظتی در برابر کروناویروس جدید که باعث بیماری کووید-19 می‌شود، در دست اقدام است. این شرکت گفت که انتظار دارد گزارشی از نتایج آزمایش فاز 2 مطالعاتی را در آینده نزدیک ارائه دهد و همزمان نیز قصد طراحی پروتکل‌هایی برای انجام آزمایشات بالینی فاز 3 برای سازمان غذا و دارو چین را دارد.

در اوایل این هفته، سینوواک همچنین از همکاری خود با یک شرکت داروسازی در برزیل برای شروع یک مطالعه بالینی فاز 3 در آنجا خبر داد.

'ویدونگ یین'(weidong yin) ، مدیرعامل شرکت سینوواک طی بیانیه‌ای گفت: مطالعه فاز 1/2 ما نشان می‌دهد که واکسن 'کروناوَک' ما بی‌خطر است و می‌تواند سبب ایجاد پاسخ ایمنی در بدن شود.

شرکت 'سینوواک' همچنین در حال ساخت یک مرکز تولیدی است که هدف آن افزایش تعداد دوزهای موجود از واکسن برای محافظت از مردم در برابر کووید-19 است. در ساخت واکسن کروناوَک این شرکت از نسخه غیرفعال شده کروناویروس جدید استفاده شده است. این شرکت از همان فناوری برای تهیه واکسن‌های تأیید شده همانند هپاتیت آ و ب، آنفولانزای خوکی، آنفولانزای پرندگان و ویروسی که باعث بیماری دست، پا و دهان می‌شود، استفاده کرده است.

انتهای پیام


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *