اخبار
منبع : www.zoomit.ir

رقابت‌های فرمول یک فصل 2019 در مرحله‌ی پانزدهم به سنگاپور رسید. پیروزی در گرندپری فرمول یک سنگاپور 2019، این‌بار به تیم فراری و سباستین فتل اختصاص یافت. فتل از گرندپری بلژیک در فصل گذشته هیچ پیروزی در مسابقات فرمول یک به دست نیاورده بود. چارلز لکلرک هم که تا دورهای آخر مسابقه برای سبقت از هم‌تیمی خود و جایگاه نخست تلاش می‌کرد، در رده‌ی دوم و مکس وشتاپن از تیم ردبول در جایگاه سوم گرندپری سنگاپور ایستاد. رانندگان تیم مرسدس بنز نیز نتوانستند به سکو دست یابند. 

سباستین فتل لوئیس همیلتون

مسابقه بدون تصادف آغاز شد و رانندگان پیشتاز تا دور 20 مسابقه برای تعویض لاستیک به پیت‌لین نرفتند. رانندگان فراری اولین پیشتازانی بودند که لاستیک‌های هارد را به‌جای نمونه‌های سافت استفاده کردند و تأخیر پیت‌استاپ لکلرک باعث شد تا راننده موناکویی تا رده‌ی هفتم و پشت سر هم‌تیمی خود پایین بیاید. در ادامه، فتل و لکلرک توانستند از رانندگان جلویی پیشی بگیرند. رانندگان مرسدس بنز نیز فرصت را برای پیت‌استاپ غنیمت شمردند و لاستیک‌های هارد استفاده کردند.

سباستین فتل فراری

در حالی که سباستین فتل و لکلرک پیشتاز مسابقه بودند، برخورد جوویناتزی و ریکیاردو باعث شد تا راننده‌ی ایتالیایی آلفارومئو برای تعویض بال جلو به پیت‌لین برود. ریکیاردو هم جایگاه خود را از دست داد. در ادامه، برخورد جورج راسل و رومن گروژان باعث شد تا تیم ویلیامز برای اولین‌بار در فصل جاری یکی از خودروهایش را در طول مسابقه از دست بدهد. تصادف دو راننده باعث شد تا خودروی ایمنی وارد پیست شود و گرندپری فرمول یک سنگاپور بدون حادثه دنبال نشود. 

چارلز لکلرک فراری

ورود خودروی ایمنی شرایط خوبی برای فتل و لکلرک به وجود آورد تا بتوانند لاستیک‌های خود را تعویض کنند؛ اما آن‌ها از این فرصت استفاده نکردند. در چنین شرایطی، تیم فراری از فتل درخواست کرد که خطر نکند و مسابقه را با همان شرایط ادامه دهد. در ادامه، برخورد پیر گسلی و لنس استرول نیز باعث پنچری و شکستن بال جلوی خودروی استرول شد و او هم به پیت‌لین رفت. همچنین مشکل مکانیکی خودروی سرجیو پرز بار دیگر خودروی ایمنی را به پیست فرا خواند.لوئیس همیلتون فرمول یک

دنیل کویات که تلاش می‌کرد از کیمی رایکونن سبقت بگیرد، در نهایت با او برخورد کرد؛ اتفاقی که باعث شد تا کیمی رایکونن از مسابقه خارج شود و در عین حال می‌توانست شرایط را برای ورود سوم خودروی ایمنی به پیست فراهم کند. با وجود این اتفاق به‌خصوصی در دورهای پایانی رخ نداد و در نهایت سباستین فتل توانست برای نخستین بار در فصل جاری به پیروزی دست یابد. 

مکس وشتاپن ردبول

به این ترتیب، سباستین فتل توانست با ثبت زمان یک ساعت و 58 دقیقه و 33/667 ثانیه در گرندپری فرمول یک سنگاپور 2019 به پیروزی برسد. چارلز لکلرک با اختلاف 2/641 ثانیه در رده‌ی دوم قرار گرفت و مکس وشتاپن نیز با 3/821 ثانیه اختلاف نسبت به پیشتاز مسابقه، سوم شد. لوئیس همیلتون، والتری بوتاس، الکس آلبون، لندو نوریس، پیر گسلی، نیکو هالکنبرگ و آنتونیو جوویناتزی هم در رده‌های چهارم تا دهم ایستادند. سباستین فتل نیز با رای بینندگان به‌عنوان راننده روز مسابقه انتخاب شد.

هم‌اکنون در جدول رانندگان، لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و چارلز لکلرک به ترتیب با 296 و 231 و 200 امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در جدول تیمی نیز مرسدس‌ amg پتروناس با 527 امتیاز پیشتاز است؛ درحالی‌ که فراری و ردبول با 394 و 289 امتیاز، آن را تعقیب می‌کنند.

رتبهرانندهامتیاز
1لوئیس همیلتون 296
2والتری بوتاس231
3چارلز لکلرک  200
4 مکس وشتاپن200
5سباستین فتل194
6پیر گسلی69
7کارلوس ساینز58
8 الکس آلبون  42
9

دنیل ریکیاردو

34
10دنیل کویات33

مرحله‌ی شانزدهم از فصل 2019 فرمول یک، روز یک‌شنبه 7 مهر ماه امسال در روسیه برگزار می‌شود. 

رتبهتیمامتیاز
1مرسدس amg پتروناس527
2فراری394
3ردبول289
4مک‌لارن89
5رنو 67
6تورو روسو55
7ریسینگ پوینت 46
8آلفا رومئو35
9هاس26
10ویلیامز1

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *