اخبار
منبع : www.zoomit.ir

قرار است پورشه تایکان در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2019 (شهریور) به‌صورت رسمی رونمایی شود؛ ولی مدتی قبل جزئیات جدیدی از این خودرو الکتریکی در جشنواره سرعت گودوود برای روزنامه‌نگاران افشا شد. علاوه‌بر مدل 600 اسب‌بخاری که هم‌اکنون درباره‌ی آن اطلاعاتی می‌دانیم، تایکان در چند مدل دیگر نیز فروخته می‌شود.

porsche taycan / پورشه تایکان

نسخه‌‌ی پایه‌ی تایکان مدلی محور عقب به بسته‌ی باتری 80 کیلووات‌ساعتی و موتورهای الکتریکی 322 یا 376 اسب‌بخار مجهز خواهد بود. نسخه‌ی گران‌تر که با نام carrera 4s شناخته می‌شود، از بسته‌ی باتری 96 کیلووات‌ساعتی با قدرت 429 یا 483 اسب‌بخار و سیستم تمام‌چرخ محرک بهره می‌برد. گران‌ترین مدل که با نام تایکان توربو شناخته می‌شود، شامل دو موتور الکتریکی با قدرتی بیش از 600 اسب‌بخار و گشتاور 879 نیوتن‌متر گشتاور است که می‌تواند گشتاور حدود 1000 نیوتن‌متر در دوره‌های 10 ثانیه‌ای اوربوست تولید کند.

پورشه / porsche

قیمت مدل‌ پایه از 90 هزار دلار آغاز می‌شود؛ در‌حالی‌که مدل‌های 429 و 483 اسب‌بخار با قیمتی ارزان‌تر از 100 هزار دلار برای خریداران عرضه خواهند شد. قیمت نسخه تایکان توربو که بالاترین مدل آن به‌شمار می‌رود، در حدود 149 هزار دلار پیش‌بینی شده است.

پورشه تایکان در نسخه‌ی توربو شعاع حرکتی حدود 515 کیلومتری خواهد داشت و از جعبه‌دنده‌ی دوسرعته بهره می‌برد. انتظار می‌رود این خودرو برقی بتواند در زمان 3.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتربرساعت و در کمتر از 10 ثانیه به سرعت 200 کیلومتربرساعت برسد. اگرچه این خودرو در سرعت‌گیری کُندتر از تسلا مدل اس p100d است، مسئولان پورشه می‌گویند رانندگان خواهند توانست بدون کاهش قدرت و افت عملکرد، تا 10 بار با آن آزمایش سرعت‌گیری صفر تا 100 کیلومتربرساعت را انجام دهند. ناگفته نماند حداکثر سرعت مدل توربو پورشه تایکان به 260 کیلومتربرساعت می‌رسد. 

porsche taycan

ممکن است پورشه تایکان در آینده‌ی نزدیک در مدل توربو s با قدرت 724 اسب‌بخار نیز عرضه شود؛ در‌حالی‌که احتمالا ساخت مدل سبک‌تر و محرک عقب آن با نام تایکان gts هم در دستورکار قرار دارد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *