دانش آی آر
بزرگ‌ترين کارخانه توليد داروهاي ضدسرطان خاورميانه در ايران افتتاح شد
تعداد بازدید : 221

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از افتتاح 9 خط تولید داروی ضدسرطان به‌وسیله‌ی گروه دارویی اکتوورکو با سرمایه‌گذاری 100میلیون‌یورویی خبر داد. در وضعیتی که تحریم‌ها دستیابی به داروهای بیماری‌ها خاص مانند سرطان و ام‌اس را دشوار کرده، گروه دارویی اکتوورکو با انتقال فناوری طیف گسترده‌ای از داروهای موردنیاز بیماران را با کیفیت و قیمت مناسب برای بیماران فراهم می‌کند.

طبق گزارش منتشرشده، خطوط تولیدی اکترو عبارت است از: خط کامل تولید قرص ضدسرطان با استاندارد oel 4-5 از api با ظرفیت 400میلیون عدد، خط کامل تولید کپسول ضدسرطان با استاندارد oel 4-5 از پلت با ظرفیت 300میلیون عدد، خط کامل تولید ویال‌استریل از api با ظرفیت 15میلیون ویال، خط کامل تولید ویال لیوفیلیزه از api با ظرفیت 5میلیون ویال و خطوط تولید بیوتکنولوژی اکتوورکو شامل خط تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال از سل‌لاین با تکنولوژی single use و بیوراکتور 2000لیتری (اولین بیوراکتور آلمانی‌آمریکایی با مجوز ofac و bafa در خاورمیانه)، خط تولید مواد اولیه‌ی داروهای بیوتکنولوژی مجهز به بیوراکتورهای پرفیوژن، خط تولید محصول نهایی سرنگ ازپیش‌پرشده با ظرفیت 20میلیون سرنگ، خط تولید ویال‌استریل با ظرفیت 20میلیون ویال و خط تولید ویال‌لیوفلایرز با ظرفیت 5میلیون ویال.

تمامی محصولات تولیدشده در این خطوط تولید دارو، در آزمایشگاه‌های کنترل پیشرفته‌ی شرکت اکتوورکو ارزیابی و کنترل می‌شوند. آزمایشگاه‌های این شرکت به جدیدترین و دقیق‌ترین تجهیزات آنالیز از جمله شانزده دستگاه hplc و هفت دستگاه اسپکتروفتومتر uv و ir، چهار دستگاه toc و سه دستگاه gc مجهز است و از پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین مراکز آزمایشگاهی درزمینه‌ی آنالیز دستگاهی و آزمایش‌های شناسایی و اندازه‌گیری دقیق مواد اولیه و محصولات دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

cancer

گروه دارویی اکتوورکو را مرحوم دکتر مصطفی نراقی در سال 1348 بنیان نهاد و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و جلب سرمایه و دانش فنی خارجی در قالب شرکت‌های دارویی اکتوورکو، البرز زاگرس، آتی فارمد و اکترو و گروه غذایی آماده لذیذ، محصولات متنوع دارویی و غذایی به بازار ایران و منطقه عرضه کرد.

هلدینگ اکتوورکو 2700 کارمند و 40هزار مترمربع فضای تولیدی دارد و ظرفیت تولید 1میلیارد و 800میلیون عدد قرص و کپسول و بیش از 100میلیون واحد داروهای تزریقی را دارد. همچنین، انتظار می‌رود تولید قرص و کپسول این شرکت در سال آینده به 7میلیارد و 500میلیون عدد افزایش پیدا کند.

این هلدینگ دارویی در تولید 170 مولکول دارویی در 14 حوزه‌ی درمانی مختلف فعالیت دارد. اکتوورکو با توان درخورتوجه نیروی انسانی و سطح پیشرفته‌ی استانداردها و امکانات و تجهیزات روزآمد موفق شده از سازمان غذا و دارو و بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی دنیا، ازجمله مرک آلمان، gmp اخذ کند. گفتنی است اغلب محصولات دارویی اکتوورکو با گواهی‌نامه‌ی شرکت‌های معتبر بین‌المللی تولید می‌شود.

تاریخ درج : 1397/09/06
منبع خبر : www.zoomit.ir
نام : شهر :