دانش آی آر
مخترعان ايراني، 12 مدال را از نمايشگاه اختراعات و ابتكارات آلمان كسب كردند
تعداد بازدید : 762
مخترعان و مبتكران ایرانی، سه ?مدال طلا، سه مدال نقره و شش ?مدال برنز از پنجاه و هشتمین نمایشگاه اختراعات و ابتكارات آلمان كسب كردند.
در این نمایشگاه كه از11تا14آبان ماه سال جاری در شهر نورنبرگ این كشور برگزار شد،24مخترع ایرانی،?26اختراع و ابتكار جدید خود را در معرض بازدید علاقمندان و داوری كارشناسان قرار داده بودند.
"شایان رضوان‌خواه" دانش‌آموز مخترع ایرانی با ارایه سیستم اشاره‌گر لیزری به جای استفاده از موشواره در رایانه‌ها، "احمد عوض‌پور" و "مرضیه ترخاصی" زوج فرهنگی از شهرستان شیروان در استان خراسان شمالی با ارایه تخته سفید و سیاه ذخیره‌كننده خودپاك‌كن و دكتر "اكبر اقدامی" با ارایه داروی سم‌زدایی معتادان موفق به كسب مدال طلا از این نمایشگاه شدند.
دكتر اقدامی همچنین موفق به اختراع داروهای دیگری در زمینه مقابله با بیماری آنفلوآنزای مرغی و نیز بهبود كیست رحمی در بانوان شده‌است.
شاهین و جهانگیر گوانجی از استان اصفهان با ارایه آفت‌كش‌های بیوارگانیتم برای نخستین بار در جهان با خواص درمانی برای بدن انسان، "هدی جلالی‌نژاد" دانشجوی رشته ریاضی از دانشگاه آزاد اسلامی كرمان با ارایه سازه جدید معماری و "حمیدرضا احسان‌زاده" در رشته توانبخشی با ارایه عصای رباتیك نیز موفق به كسب مدال نقره نمایشگاه اختراعات و ابتكارات آلمان شدند.
ساخت داروی بهبود سریع آفت و زخم‌های ناحیه دهان در كمتر از48ساعت و نیز ارایه داروی بهبود زگیل و میخچه در مدت زمان كم از دیگر اختراعات برادران گوانجی به شمار می‌رود.
همچنین "یاسر سرسپار" با ارایه پرده‌های هوشمند، "محمدجواد ترقی‌خواه" باارایه منحول‌های قابل تنظیم، "هدی جلالی‌نژاد" با ارایه سیستم یخچال صوتی، "ایوب نیك‌زاد" با ارایه كندانسور جدید یخچال و فریزر، "مرتضی سلطان‌آبادی" با ارایه سیستم گیربكس پیوسته و "علی احمدی دستجردی" با عرضه سیستم نوین خدمات شهری نیز موفق به كسب مدال برنز از نمایشگاه امسال اختراعات و ابتكارات آلمان شدند.
خانم هدی جلالی‌نژاد كه تنها دختر ایرانی در جمع مخترعان كشورمان در نمایشگاه امسال نورنبرگ بود بطور همزمان موفق شد كه دو مدال نقره و برنز نمایشگاه مذكور را برای اختراعات خود كسب كند.
در نمایشگاه سال جاری اختراعات و ابتكارات آلمان كه با نام اختصاری "ای.ا.ان.آ" برگزار شد مخترعانی از31كشور جهان ? ????نوآوری خود را در زمینه‌های مختلف لوازم یدكی خودرو، امور فنی، شیمی، سلامتی و محیط زیست ارایه كردند.
در این نمایشگاه كه بیش از200انجمن نوآوری نیز از آلمان حضور داشتند به ویژه به خلاقیت دانش‌آموزان و شغل آموختگان توجه ویژه‌ای شده‌بود و در مجموع بیش از یكصد مدال بین شركت‌كنندگان در نمایشگاه توزیع شد.
نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌ها نورنبرگ مكانی برای عرضه، ارزیابی و فروش تازه‌ترین اختراعات مخترعان از سراسر جهان محسوب می‌شود.
تاریخ درج : 1385/8/15
منبع خبر : ايرنا
نام : شهر :