دانش آی آر
20 نمونه از گرانترين جواهرات ساخته شده در کل تاريخ و قيمت هاي آنها
تعداد بازدید : 1052

 20 نمونه از گرانترین جواهرات ساخته شده در کل تاریخ و قیمت های آنها 

جواهرات زیادی در دنیا ساخته شده اند، اما فقط تعدادی از آنها خاص و نمونه هستند. در ادامه کلکسیونی از 20 جواهر ساخته شده ارزشمند و فوق العاده جذاب دنیا از برند های مختلف از کارتیر (cartier) گرفته تا بولگاری و شوپارد را مشاهده می کنید. این محصولات بسیار خاص هستند و نمونه های مشابه زیورآلات آنها نیز در وب سایت دکوریکور قابل مشاهده است.

 

شماره 20: الماس صورتی شفاف با نام vivid pink ساخته شده توسط graff قیمت 11.8 میلیون دلار

الماس های صورتی بسیار ارزشمندند. دانشمندان هنوز دلیل منطلقی برای صورتی شدن رنگ الماس پیدا نکرده اند. درواقع هر یک از رنگ های الماس ها در اثر یک تغییر در ساختار آنها حاصل می شود اما برلیان صورتی به سادگی با تغییر ساختار برلیان، تشکیل نمی شود.

این الماس صورتی بسیار باکیفیت است و عنوان facny vivid یا فوق شفاف را به خود اختصاص داده است. در هر گوشه این برلیان، تراش های منظمی وجود دارد و همین مسئله آن را از دیگر برلیان ها متفاوت کرده است.

 

شماره 19: دستبند پلنگ wallis simpson ساخته برند cartier به ارزش 12.4 میلیون دلار

والیس سیمسون به دلیل رابطه عاشقانه اش با ادوارد هشتم در سال 1930 معروف است. ادوارد به والیس هدایای زیادی عرضه کرده بود که بسیاری از آنها در سال 2010 به حراج گذاشته شد.

اما گرانترین و ارشمنداترین هدیه ای که او دریافت کرد همین دستبند پلنگی ساخته شده برند cartier بود. این پلنگ به دلیل چشمان برلیان سبزی که دارد معروف است.

 

شماره 18: زمرد سبز و الماس های تاج پادشاهی


این تاج زیبا در سال 1900 برای ملکه کاترین هنکل ساته شد. آنچه این تاج را نسبت به دیگر رقبایش برتر می سازد،استفاده از 11 زمرد اشکی شکل ارزشمند در بالای تاج است که نزدیک به 500 قیراط وزن دارد. علاوه بر برلیان های طلایی و نقره ای کوچک، 11 برلیان بزرگ در بدنه این تاج قرار گرفته است.

شماره 17: قلب پادشاهی، گردنبند یاقوت با قیمت 14 میلیون دلار

 

این قطعه معروف توسط جرارد ساخته شده است. جرارد یکی از قدیمی ترین خانه های مد جواهرات را داشته است. این خانه مد تا سال 2007 نیز فعال بود.

این یاقوت 40.63 قیراط وزن دارد.

 

شماره 16- انگشتر الماس آبی و سفید بولگاری به ارزش 15.7 میلیون دلار

 

 

 

 

 


 

این مدل بولگاری یکی از خاص ترین مدل هایی است که در آن 2 مدل الماس متفاوت به کار رفته است. الماس آبی رنگ 10.95 قیراط و الماس مثلثی آن 9.87 قیراط است. این قطعه را اولین بار یک کلکسیونر با ارزش 1 میلیون دلار به عنوان هدیه برای همسرش تهیه کرد و در سال 2012 با ارزش 12 میلیون دلار به حراج گذاشته شد.

شماره 15:انگشتر الماس آبی برند chopard با ارزش 16.26 میلیون دلار

 

سنگ های آبی رنگ برلیان ها، جزو یکی از خاص ترین نوع سنگ ها هستند. شوپارد برای زیبا تر کردن این محصول برش های مثلتی را درگوشه های الماس 18 قیراطی درست کرده است.


 

تاریخ درج : 1394/03/22
منبع خبر : http://decoricor.com/
نام : شهر :