دانش آی آر
پل معلق taizhou
تعداد بازدید : 1090

پل معلق taizhou در شهر جیانگسو چین بر روی رودخانه یانگ تسه، بلندترین پل معلق دنیا با دو دهانه 1080 متری می باشد. این پل دارای سه برج اصلی برای انتقال بار عرشه و کابل ها به فونداسیون ها می باشد.  سازه اصلی پل شامل سه برج همراه با دو دهانه با طول 1080 متر می باشد.  این پل یک عنصر مهم از توسعه زیر ساخت ها در شرق چین می باشد و نقش مهمی را در شبکه بزرگراهی در استان جیانگ سو و منطقه دلتای رودخانه یانگ تسه بازی می کند. پل معلق taizhou بخشی از پروژه بزرگراهی به طول 62 کیلومتر می باشد که شهرهای taizhou، zhenjiang و changzhou را به هم متصل می کند. هزینه ساخت این پل بالغ بر 400 میلیون دلار می باشد.

taizhou-2

در حالت کلی پل های معلق شامل پایه های اصلی به همراه عرشه می باشند که بار عرشه از طریق کابلهای مقاوم به پایه های اصلی منتقل می شود. معمولاً به منظور کاهش پایه های در آب و به حداقل رساندن تاثیر جریان آب در طراحی پل از پل های معلق استفاده می شود. اما ویژگی های سه پایه اصلی این پل متفاوت با پل های معلق سنتی می باشد.

در محل ساخت پل، دربعضی مقاطع رودخانه بیش از 2?1 کیلومتر عرض دارد و بستر رودخانه در نزدیکی ساحل تا 30 متر عمق دارد، در صورتی که در مرکز رودخانه عمق به 17 متر می رسد. در طراحی پل محل پایه های پل به گونه ای انتخاب شده اند که کمترین تاثیر را در جریان رودخانه داشته باشند.

taizhou-3

taizhou-1

مکان : taizhou، چین
طراح سازه : jiangsu provincial communications planning and design institute; aecom asia company ltd
پیمانکار اصلی : the second navigational engineering bureau and the second highway engineering bureau of china communications construction company
کاندید در بخش پل های بزرگراهی و راه آهن structural awards 2013

تاریخ درج : 1392/08/14
منبع خبر : asreomran.ir
نام : شهر :