دانش آی آر
رقابت تنگاتنگ تبلتهاي غولهاي فناوري/ ورود سه تبلت مشهور به بازار
تعداد بازدید : 571
با نزدیک شدن فصل خرید کریسمس و مراسم معرفی تبلتهای جدید اپل، آمازون و مایکروسافت، این شرکتها برای رقابت شانه به شانه منحصر به فرد آماده می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکتهای بزرگ تولید کننده محصولات و ابزارهای الکترونیکی ظرف چند روز فاصله از هم در طول ماه جاری تبلتهای جدید خود را در سطح جهان به فروش می رسانند.
 
انتظار می رود اپل در تاریخ 17 اکتبر (26 مهر)، یک هفته پیش از آن که آمازون در سطح جهان و مایکروسافت تبلت سرفیس خود را ارائه کنند آی پد مینی را رونمایی کند.

تصاویر فاش شده از آی پد مینی که گفته می شود 8 اینچ دارد و 17 اکتبر معرفی می شود

انتظار می رود آی پد مینی اپل روز دوم نوامبر(12 آبان) در سراسر دنیا به فروش برسد. این تاریخ توسط مجله "فورچون" اعلام شده و این مجله نیز به عنوان منبع به سرمایه گذاران اپل اشاره کرده و اظهار داشته که این تاریخ را از چند منبع شنیده است.

گفته می شود که این دستگاه از نظر سخت افزار شبیه آی پد 2 است اما اندازه آن به هفت یا هشت اینچ کاهش پیدا کرده است. براساس گزارشهای تأیید نشده قرار است اپل دعوتنامه های خود را روز 10 اکتبر به خبرنگاران حوزه فناوری ارسال کرده و از آنها برای رونمایی این دستگاه دعوت کند.

در این میان آمازون که با به روز کردن تبلت خود پیشتر از موفقیت بازار آمریکا سود برده است، قرار است 25 اکتبر (4 آبان ماه) فروش جهانی تبلت خود را آغاز کند.

آمازون انتظار دارد که تبلت جدید موفقیت نسخه قبلی را تکرار کند

تبلتهای آمازون در نسخه های 7 و 8.9 اینچی ارائه می شوند و درحال حاضر تنها تبلت 7 اینچی است که در آمریکا ارائه شده است.


سومین رقیب در این بازار شرکت مایکروسافت با تبلت سرفیس است. این شرکت قرار است همزمان با ویندوز 8 تبلت خود را وارد بازار کند.

براساس اظهارات تام ویجینگ از مجله گجت، بازی خطرناکی آغاز شده است و هر سه شرکت درنظر دارند که گوی رقابت را از یکدیگر بربایند و تصور می شود که اپل در این میان زیرکتر از سایرین است.

وی افزود: اگر من به جای اپل بودم و می دانستم که مایکروسافت قرار است تبلت خود را وارد بازار کند کاری می کردم که توجه عمومی به محصول من به قدری جلب شود که هیچ کس دیگر نتواند به آن شکل عمل کند.

تحلیلگران پتانسیل موفقیت را در سرفیس مایکروسافت مشاهده می کنند توافق کلی برای موفقیت آی پد مینی بیشتر است

براساس نظر تحلیلگران، سرفیس مایکروسافت از پتانسیل موفقیت برخوردار است اما نگرانی اصلی مایکروسافت این است که انتظار می رود آی پد مینی توجه بیشتری را به خود معطوف کند.

از سوی دیگر موفقیت هرکدام از این تبلتها در بازار تا حد زیادی به قیمت بستگی دارد.

تاریخ درج : 1391/07/19
منبع خبر : mehrnews.com
نام : شهر :