دانش آی آر
کشف يکي از کوچکترين آفتاب‌پرستهاي جهان/ خزنده‌اي کوچکتر از ناخن دست
تعداد بازدید : 499
آفتاب پرستها معمولا به خاطر قدرت تغییر رنگ شهرت دارند، اما کشف گونه ای جدید از این خزنده ها که کوچکترین خزنده است، به تعداد ویژگی های عجیب این جانداران افزوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این خزنده سه سانتیمتری به اندازه ای کوچک است که می تواند بر روی لبه ناخن دانشمندی که آن را در ماداگاسکار کشف کرده، بایستد، در واقع ابعاد بدن این جاندار از حشراتی که غذای آفتاب پرستهای بزرگتر را تشکیل می دهند، بزرگتر نیست.

این گونه جدید با نام "بروکسیا میکرا" در ماداگاسکار کشف شده و گفته می شود یکی از کوچکترین آفتاب پرستهایی است که در جهان کشف شده است، از این رو تستهای ژنتیکی بر روی این جاندار کوچک آغاز شده است.

به گفته محققان ابعاد کوچک بدن این جاندار نشان می دهد به احتمال زیاد آفتاب پرستها در ماداگاسکار از اجدادی بسیار کوچک تکامل یافته اند که با آفتاب پرستهای بزرگ و رنگارنگی که امروزه به چشم انسان آشنا هستند، بسیار متفاوت بوده اند.

بر اساس گزارش میل آنلاین، این آفتاب پرستها در محدوده ای کوچک از ماداگاسکار زندگی می کنند و دانشمندان بر این باورند این جانداران در برابر تخریب زیستگاهشان از حساسیت بسیار بالایی برخوردارند:

آفتاب پرستی کوچکتر از ناخن دست

این جاندار سه سانتیمتری یکی از کوچکترین آفتاب پرستهایی است که در دنیا دیده شده است

دانشمندان بر این باورند آفتاب پرستها در ماداگاسکار تکامل یافته اند


تاریخ درج : 1390/11/26
منبع خبر : mehrnews.com
نام : شهر :