دانش آی آر
معرفي رنو لتيتود جديدترين محصول کمپاني بزرگ رنو در بازار ايران ...
تعداد بازدید : 2267
برای اولین باردر ایران محصولات کمپانی رنو فرانسه توسط سایپا و مدل پنج این شرکت عرضه شد.البته این مدل بعد ها با نام سایپا 5 و پس از اینکه خط تولید آن به پارس خودرو سپرده شد با عناوین گوناگونی به بازار عرضه شد.

بعد از رنو 5 سایپا دوباره اقدام به تولید یکی دیگر از محصولات این شرکت فرانسوی خوشنام کرد.
رنو 21 هرچند در بازار ایران با استقبال خیلی خوبی مواجه شد اما مسایل پیش رو اجازه ادامه تولید به این محصول را ندادند.

به این ترتیب وقفه ای طولانی در حضور رنو در ایران صورت گرفت تا اینکه رنو با لوگان و البته حواشی زیاد دوباره به ایران برگشت. رنو این بار هم با کیفیت سابق خود توانست بخش قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد اما روند کند ارائه محصول جدید توسط رنو پارس باعث شد علاوه بر شرکای قبلی این شرکت پای یک شرکت تازه کار نیز به این میان باز شود. با این حساب شرکت نگین خودرو عنوان نماینده انحصاری واردات محصولات رنو در ایران را از آن خود کرد.
در اولین قدم این شرکت تصمیم به عرضه محصولاتیدر پرطرفدار ترین کلاس های موجود گرفت بنابراین لتیتود و کلئوس به نخستین محصولات شرکت نگین خودرو تبدیل شدند.


طراحی


وقتی برای اولین بار به رنو لتیتود نگاه می کنید ممکن است کمی جا بخورید چرا که لتیتود بر خلاف آنچه که انتظار میرود طرح منحصر به فردی را مقابل چشمان شما نخواهد آورد، مطمئنا شما هم طرحهایی مشابه به لتیتود را دیده اید.
در واقع می توان طراحی لتیتود را اینگونه تفسیر کرد " طرحی با فرم های قدیمی که با خطوط و چینشی مدرن احیا شده است". این خودرو در نگاه اول نه تنها زیبا نیست بلکه ممکن حتی در نظر شما زشت هم جلوه کند اما با شک نکنید با گذشت زمان نظر شما نیز تغییر خواهد کرد.

مشخصات فنی

لتیتود در ایران به یک پیشرانه 6 سیلندر با آرایش خورجینی مجهز شده که دارای 24 بوده و قادر به تولید نیرویی معادل 241 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه است.
نهایت گشتاور تولید این پیشرانه به 330 نیوتن متر در 4200 دور در دقیقه می رسد. لتیتود در بهترین حالت می تواند طی مدت 8.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برسد و در نهایت عدد 234 را روی صفحه سرعت سنج خود به نمایش بگذارد. مصرف لتیتود در سیکل های شهری، جاده و ترکیبی به ترتیب معادل 15.8،7.6 و 9.9 لیتر اعلام شده است.
لتیتود در هر چهار چرخ خود از ترمز های دیسکی بهره می برد که به سیستم های abs، eba، ebdو esp مجهز شده است. این خودرو توانسته با شش کیسه ایمنی هوا هر 5 ستاره ممکن از موسسه تست تصادف یورو ان کاپ را دریافت کند.

امکانات رفاهی

لتیتود نگین خودرو به صورت فول آپشن به بازار ارائه خواهد شد.
برخی از امکانات این خودرو عبارتند از: سیستم تهویه مطبوع با کنترل اتوماتیک و تنظیم سه ناحیه ای درجه حرارت، خوشبو کننده هوا، سیستم صوتی با پخش cdmp3 و ورودی های ipod و usb، اکولایزر، چنجر با خشاب شش تایی، آمپلی فایر ،صندلی های برقی مجهز به گرمکن و حافظه یکپارچه با فرمان و آینه ها، آینه ها با قابلیت تنظیم برقی مجهز به گرمکن، سنسور باران، کروز کنترل، سانروف و سقف پانورامیک و چراغ های جلو با قابلیت روشن وخاموش شدن اتوماتیک .

لتیتود در ایران

این خودرو در ایران با گارنتی 36 ماهه یا 60 هزار کیلومتر عرضه می شود و با خودرو هایی نظیر تویوتا آریون هیوندای آزرا کیا اپیتمای 2011 و سوناتا 2011 به رقابت خواهد پرداخت . نگین خودرو قیمتی بین 60 تا 65 میلیون تومان برای این خودرو در نظر گرفته است._____________
تاریخ درج : 1390/06/10
منبع خبر : forum.downallfa.com
نام : شهر :