دانش آی آر
شهر لودز لهستان برنده مسابقه «نماد خيابان» گوگل شد
تعداد بازدید : 1687

شهر لودز لهستان برنده مسابقه «نماد خیابان» گوگل شد

کاربران اینترنت بزودی می توانند به صورت مجازی در خیابان های شهر لودز لهستان قدم بزنند. این شهر با پیروزی در یک رقابت ملی موفق شد تا در میان معدود مناطقی قرار گیرد که از نقشه ویژه «نماد خیابان» سایت گوگل برخوردار می شود.

نماد زرد رنگ نقشه ویژه «نمای خیابان» گوگل در مرکز شهر لودز لهستان قرار گرفته است. خودرویی مجهز به چند دوربین که فیلم برداری 360 درجه را امکان پذیر می سازد، آماده گردش در خیابان ها و ضبط ساختار زنده شهر است. شهر لودز لهستان با پیروزی در رقابتی با دیگر شهرهای این کشور موفق شد تا به عنوان اولین شهر این کشور در نقشه «نمای خیابان» گوگل قرار گیرد.

خیابان مشهور پیوتر-کوزکا اولین خیابانی خواهد بود که در این نقشه قرار خواهد گرفت. این خیابان  3کیلومتری، یکی از طویل ترین خیابان های تجاری اروپاست.

حنا زانوسکا، شهردار لودز، سوار بر سه چرخه گوگل در فیلمبرداری بخشی از شهر شرکت کرد. این سه چرخه برای حرکت در مسیرهایی نظیر خیابان های باریک، پارک ها و یا اماکن تاریخی در نظر گرفته شده است نقاطی که خودروها قادر به ورود به آنها نیستند.

شهردار لودز می گوید: «من فکر می کنم شهر لودز برنده مسابقه شد چون مردم این شهر، عاشق خیابان پیوتر-کوزکا و شهرشان هستند. آنها به اندازه من، عاشق این خیابان هستند. پیوتر-کوزکا نه تنها زیباترین مکان لهستان است بلکه از زیباترین مناطق جهان است. اما شاید به اندازه کافی شناخته نشده باشد که با فضایی چند فرهنگی، از موقعیت ویژه ای برخوردار ست.»

یکی از مهندسان گوگل دوربین های فیلمبرداری خود را که در هر ثانیه 18 تصویر ثبت می کنند در محل آماده دارد تا سایت گوگل با استفاده از هزاران تصویر، نقشه 360 درجه ای از شهر را به تصویر بکشد.

گوگل با تکنولوژی خود چهره افراد و پلاک خودروها را در نقشه محو می سازد. نقشه ویژه «نماد خیابان» گوگل برای دیدن چهره طبیعی 27کشور جهان در 7قاره موجود

تاریخ درج : 1390/05/28
منبع خبر :
نام : شهر :