اخبار
منبع : enghelabe-eslami.com
????????

benladan_dar_otaghe_khod_110508

بن لادن در اتاق خود در حال تغییر کانال‌های تلویزیونی و پیگیری خبرهای بین‌المللی

دویچه وله : یک هفته پس از کشتن اسامه بن لادن، وزارت دفاع آمریکا پنج ویدئوی ضبط شده در مخفیگاه رهبر شبکه القاعده را منتشر کرد. گفته می‌شود، تماس تلفنی رابط بن لادن با یک از دوستان قدیمی خود، مخفیگاه وی در پاکستان را لو داده است.

benladan_akharin_aksha_110508

از نظر دولت آمریکا، ویدئوهایی که از مخفیگاه بن لادن در ایبت‌آباد در پاکستان به دست آمده‌اند ثابت می‌کنند که این سرکرده‌‌ی تروریست‌ها تا آخرین لحظه نقشی بسیار فعال در شبکه‌ی القاعده ایفا می‌کرده است.

بن لادن با مو و ریش رنگ‌شده در پیام ویدئویی خود که قرار بوده به زودی منتشر شود

به گزارش خبرگزاری آلمان، برخی نمایندگان دولت آمریکا بی‌آنکه نام خود را فاش کنند، روز شنبه (? مه / ?? اردیبهشت) در رسانه‌های آمریکا گفتند که پنتاگون این ویدئوها را به طور هدفمند در اختیار برخی رسانه‌ها قرار داده است.

از نظر دولت آمریکا، این فیلم‌ها نشان می‌دهند که بن لادن تا آخرین روزها سوءقصدهای شبکه‌ی تروریستی القاعده و گروه‌های متحد آن در یمن و سومالی را طراحی و اجرای آن را هدایت می‌کرده است.

ویدئوهای منتشرشده توسط پنتاگون از جمله تصاویری از محل اقامت بن لادن و شخص وی به هنگام ارسال پیام ویدئویی را نشان می‌دهند. این ویدئوها بدون صدا منتشر شده‌اند.

گفته می‌شود که این ویدئوها هیچ نشانی از محل اقامت ایمن الظواهری، معاون اسامه بن لادن و یا جانشین احتمالی او، به دست نمی‌دهند.

یکی از این پنج قطعه ویدئو بن لادن را نشان می‌دهد که با ریش و موی سفید شده در اتاقش پتویی بر دوش انداخته و در برابر تلویزیون در فرستنده‌های تلویزیونی بین‌المللی خبرها درباره‌ی خود و عملیات تروریستی شبکه القاعده را دنبال می‌کند. وی در این ویدئو دست چپ خود را، که احتمال داده می‌شود بر اثر اصابت گلوله مجروح شده باشد، تکان نمی‌دهد.

این ویدئو چهاردیواری یک اتاق با تلویزیونی قدیمی و یک دستگاه ضبط ویدئویی را نشان می‌دهد. از این ویدئو نمی‌‌توان تشخیص داد که فیلم آن در مخفیگاه بن لادن در ایبت‌آباد پاکستان و یا در محل دیگری تهیه شده است.

در ویدئوی دیگری که مخاطب آن دولت آمریکاست و از قرار معلوم رهبر القاعده قصد انتشار آن را داشته، بن لادن سخنانی علیه نظام سرمایه‌داری ایالات متحده گفته است. وی برای این ویدئو موی سر و ریش خود را رنگ کرده و آرایش‌شده به نظر می‌آید.

ویدئوهای دیگر نشان می‌دهند که رهبر شبکه‌ی تروریستی القاعده در حال تمرین سخنرانی و نحوه‌ی ارائه پیام ویدئویی خود است.

پنتاگون ظهر شنبه (? مه) شماری خبرنگاران گزین‌شده را برای یک نشست مطبوعاتی اضطراری به وزارت دفاع دعوت کرد تا یک کپی از ویدئوهای بی‌صدا را در اختیار آنها بگذارد.

گفته شده که این ویدئوها بخش کوچکی از بیش از یک صد نوار صوتی و ویدئویی است که به هنگام یورش به مخفیگاه بن لادن به دست نیروهای ویژه‌ی آمریکایی افتاده است.

تماس تلفنی رابط بن لادن

خبری که از محافل آگاهی آمریکا به بیرون درز کرده، حاکی از آن است که یک تماس تلفنی خصوصی، مقام‌های آمریکایی را متوجه مخفیگاه بن لادن کرده است. تماس فرد رابط بن لادن، توسط موبایل خود با یکی از دوستان قدیمی‌اش، توجه نهادهای امنیتی آمریکا را جلب کرده است.

این دوست قدیمی از پیک یا رابط بن لادن، ابواحمد الکویتی، می‌پرسد، در این مدت طولانی کجا بوده است؟ الکویتی پاسخ می‌دهد: «من بار دیگر نزد کسانی هستم که قبلا هم بودم.»

روزنامه‌ی "واشنگتن پست" می‌نویسد، هنگامی که مأموران امنیتی آمریکا این پرسش و پاسخ را می‌شنوند، برایشان مسجل می‌شود که رد مهمی را یافته‌اند. این در حالی است که تیم بن لادن تدابیر امنیتی بسیار سختی برای مخفی نگاه داشتن خود اتخاد کرده بوده است.

محوطه‌ی مخفیگاه و محل اقامت بن لادن در ایبت‌آباد فاقد هر گونه وسیله‌ی ارتباط با جهان خارج، مانند تلفن، موبایل و یا خط ماهواره‌ای تلویزیونی بوده است. 

به گزارش رسانه‌های آمریکا، همکاران بن لادن برای تماس‌های تلفنی خود حدود ?? دقیقه از محل اقامت وی دور می‌شده‌اند. آنها فقط در این محل دور از مخفیگاه بن لادن باطری موبایل را وصل کرده و تماس می‌گرفته‌اند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *