اخبار
منبع :

 

نتایج آمارها حاكی از آن است كه چون 2 دوره رشد دندانی پس از شیری شدن و افتادن و رویش دوباره آن وجود دارد، والدین اصراری بر رعایت بهداشت در دوره كودكی ندارند.

 كاظم كریمی، دكترای عمومی دندانپزشكی در گفتگو با خبرنگار خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: حفره های موجود در دندان ها، مشكلاتی هستند كه توسط دندانپزشك حل می شوند اما مشكلاتی ناشی از عفونت دندان ها مخاطره آمیز است.

 

وی گفت: كودكانی كه مبتلا به بیماری قلبی هستند، باید بیشتر از سایران مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشند، زیرا عفونت ها به سرعت از لثه ها وارد جریان خون شده و پس از رسیدن به قلب، آسیب های جبران ناپذیری برای بیمار به همراه می آورد.

 

وی تصریح كرد: كودكان مبتلا به سندرم داون با شماری از مشكلات دهان، دندان و لثه، نظیر كوچك شدن دندان ها و افتادن آنها یا مشكلات مینایی دندان مواجه هستند و نیاز به مراقبت های خاصی دارند؛ سندرم داون با مشكلات قلبی همراه است كه شروع ابتلای آن با عفونت لثه است.

 

وی خاطرنشان كرد: آبسه، تبخال، بوی نامطلوب تنفس و وجود لكه روی دندان ناشی از عفونت و مشكلات دندانی است.

 

كریمی افزود: آبسه، نوعی عفونت در دهان است كه با تب و تورم ناحیه همراه است و دندانپزشك برای جلوگیری از عود آن، آنتی بیوتیك تجویز می كنند.

 

وی تصریح كرد: 40 نوع زخم دندانی وجود دارد كه برای جلوگیری از عفونت و مشكلات دیگر باید به دندانپزشك مراجعه و از دادن داروهای مختلف در زمان درمان به كودكان خودداری شود./اص


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *