دانش آی آر
مراقب عفونت دندان هاي كودك خود باشيد
تعداد بازدید : 870

 

نتایج آمارها حاكی از آن است كه چون 2 دوره رشد دندانی پس از شیری شدن و افتادن و رویش دوباره آن وجود دارد، والدین اصراری بر رعایت بهداشت در دوره كودكی ندارند.

 كاظم كریمی، دكترای عمومی دندانپزشكی در گفتگو با خبرنگار خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: حفره های موجود در دندان ها، مشكلاتی هستند كه توسط دندانپزشك حل می شوند اما مشكلاتی ناشی از عفونت دندان ها مخاطره آمیز است.

 

وی گفت: كودكانی كه مبتلا به بیماری قلبی هستند، باید بیشتر از سایران مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشند، زیرا عفونت ها به سرعت از لثه ها وارد جریان خون شده و پس از رسیدن به قلب، آسیب های جبران ناپذیری برای بیمار به همراه می آورد.

 

وی تصریح كرد: كودكان مبتلا به سندرم داون با شماری از مشكلات دهان، دندان و لثه، نظیر كوچك شدن دندان ها و افتادن آنها یا مشكلات مینایی دندان مواجه هستند و نیاز به مراقبت های خاصی دارند؛ سندرم داون با مشكلات قلبی همراه است كه شروع ابتلای آن با عفونت لثه است.

 

وی خاطرنشان كرد: آبسه، تبخال، بوی نامطلوب تنفس و وجود لكه روی دندان ناشی از عفونت و مشكلات دندانی است.

 

كریمی افزود: آبسه، نوعی عفونت در دهان است كه با تب و تورم ناحیه همراه است و دندانپزشك برای جلوگیری از عود آن، آنتی بیوتیك تجویز می كنند.

 

وی تصریح كرد: 40 نوع زخم دندانی وجود دارد كه برای جلوگیری از عفونت و مشكلات دیگر باید به دندانپزشك مراجعه و از دادن داروهای مختلف در زمان درمان به كودكان خودداری شود./اص

تاریخ درج : 1387/11/12
منبع خبر :
نام : شهر :