دانش آی آر
محققان دانشگاه سيدني غربي سيستم جديدي را براي بهبود عايق بندي پنجره ها ابداع كرده اند
تعداد بازدید : 703

ابداع سیستمی جدید برای عایق بندی حرارتی

نوار لاستیكی موجود در درزهای این پنجره ها بدون وارد آوردن خسارت به ساختمان به میزان 100 درصد از نفوذ هوا جلوگیری می كند.

محققان دانشگاه سیدنی غربی سیستم جدیدی را برای بهبود عایق بندی پنجره ها ابداع كرده اند كه به تیوبی لاستیكی و قابل تورم مجهز بوده و به صورت 100 درصد از ورود و خروج حرارت و صوت جلوگیری خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پنجره قابل تورم سیستمی جدید است كه با استفاده از قرار گیری تیوبهای لاستیكی قابل تورم از عبور و مرور حرارت از درزهای پنجره جلوگیری كرده و عایق بندی پنجره های ساختمانی را بهبود خواهد بخشید.

بر اساس آمار به دست آمده پنجره ها كه 8 درصد از سطح ساختمانها را تشكیل می دهند عامل هدر رفتن 87 درصد و جذب 48 درصد از حرارت هستند.

استفاده از سیستم قابل تورم نشان داده است كه این سیستم توانایی بهبود عایق بندی حرارتی را تا 68 درصد خواهد داشت. این سیستم توسط محققان دانشگاه سیدنی غربی ابداع شده و طراحی منحصر به فرد آن جوایز مختلفی را به خود اختصاص داده است.

نوار لاستیكی موجود در درزهای این پنجره ها بدون وارد آوردن خسارت به ساختمان به میزان 100 درصد از نفوذ هوا جلوگیری می كند. قطر لوله های لاستیكی هوا در میان درزهای پنجره 60 الی 70 میلیمتر بوده كه به خوبی پنجره ها را نسبت به سرما، گرما و صوت عایق خواهد كرد.

لینک خبر:

تاریخ درج : 1387/11/12
منبع خبر :
نام : شهر :