اخبار
منبع : ایسنا

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

سرویس: علمی

 

دانشمند‌ان روشی جدید برای تولید هیدروژن كشف كردند.

 

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دانشمند‌ان ادعا كرده‌اند كه در این تكنیك جدید با باز كردن مجموعه‌های انتخابی از اتم‌های الومینیوم در آب موفق شدند هیدروژن تولید كنند.

 

آنها می‌گویند: پژوهش قبلی ما نشان داد كه خواص الكترونیك همه چیز را در اطراف این مجموعه‌های آلومینیومی هدایت و كنترل می‌كنند، اما در پژوهش جدید معلوم شده است كه در واقع این ترتیب اتمها در بین مجموعه‌ها است كه اجازه می‌دهد، اتمها به تدریج به درون آب آزاد شوند.

 

آنها تاكید كردند: این یافته جدید به ما اجازه خواهد داد كه نانو بلورهای جدیدی را با تغییر در تربیت اتمها در یك مجموعه طراحی كنیم.

 

این نتایج می‌تواند حوزه جدیدی را در پژوهشهای این بخش به وجود آورد كه نه تنها با شكستن ملكول‌های آب بلكه در عین حال با شكستن پیوندهای سایر مولكولها نیز در ارتباط است.

 

این پژوهش به سرپرستی ایوان پوگ، استاد‌ دانشگاه ایالتی پن انجام شده است.

 

در این تحقیقات دانشمند‌ان به بررسی و تحقیق روی واكنشهای آب با مجموعه‌های منفرد آلومینیوم پرداختند آنها دریافتند كه یك مولكول آب بین دو منطقه از آلومینیوم در یك مجموعه پیوند خواهد كرد و این پیوند تا جایی كه این محلها آلومینیومی شبیه به اسید «لویس» عمل كنند، ادامه می‌یابد.

 

در این حالت یك ترمز بار مثبت الكتریكی تولید می‌شود كه می‌خواهد الكترون جذب كند.

 

در این حال نقاط دیگر در مجموعه آلومینیوم بر خلاف اسید لویس رفتار می‌كنند كه در نتیجه مراكز بار منفی با تمایل به رفع الكترون ایجاد می‌شوند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *