دانش آی آر
طراحي لبخند با درمان هاي تركيبي پريو - ترميمي
تعداد بازدید : 535
بازسازی پاپی از دست رفته یكی از مشكلات جدی در بیماران پریودنتال درمان شده است.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دكتر رضا عمید استادیار دانشكده دندانپزشكی طی مقاله ای به بررسی درمان های تركیبی پریو - ترمیمی پرداخته است.

بر اساس این گزارش،‌یكی از مهمترین مشكلات بازسازی زیبایی،‌حفظ یا بازگرداندن شكل و عملكرد پاپی بین دندان است بیماری های پرودنتال، جا به جایی دندان ها، به هم خوردن مارجینال ربج و انحراف محور طولی دندان باعث از دست رفتن فرم پاپی و نازیبایی لبخند می گردد.

در این تحقیق آمده كه بازسازی پاپی از دست رفته یكی از مشكلات جدی در بیماران پریودنتال درمان شده است و راهكارهای متعددی وجود دارد كه می توان این مشكل را كاهش داد یا برطرف ساخت درمان های ارتودنتیك یا پروتزی برای تغییر موقت دندان، جا به جایی نقطه تماس بین دندانی و كاهش فاصله آن با كرست استخوان بین دندانی دارای نتایج جال و موثر اما وقت گیر و پر هزینه است.

بنابراین گزارش،‌استفاده از مواد پر كردگی همرنگ دندان در داخل مطب به شكل مستقیم، علاوه بر افزایش دقت كار و حذف هزینه های اضافی باعث اسایش و رضایتمندی بیماران می شود.

در پایان آمده كه با وجود عدم موفقیت قابل تكرار،‌درمان های پریودنتال متعددی كه برای بازسازی پاپی پیشنهاد شده اند مروری بر موارد بالینی نشان از افزایش توانایی در تامین زیبایی بیماران توسط درمان های تركیبی دارد كه ضرورت برقراری ارتباط نزدیكتر بین رشته های مختلف دندانپزشكی را آشكار می سازد.
تاریخ درج : 1387/10/21
منبع خبر :
نام : شهر :