اخبار
منبع :
وزن كم هنگام تولد از مهمترین علل مرگ و میر و بیماری در دوران كودكی و ابتلا به بیماری‌های مزمن در دوران بزرگسالی است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا علوم پزشكی تهران، این پژوهش توسط طناز خبازی، متخصص تغذیه و با هدف بررسی برخی از عوامل تأثیرگذار از جمله سن مادر، تحصیلات والدین و... بر وزن هنگام تولد نوزادان به روش توصیفی - تحلیلی بر روی 156 كودك صورت گرفته است.

در این تحقیق برخی از عوامل مانند سن مادر هنگام بارداری، سواد والدین و رتبه تولد به عنوان عوامل تأثیرگذار بر وزن كودك بررسی قرار گرفتند.

نتایج نهایی این بررسی حاكی از این است كه سطح سواد و تحصیلات پدر ومادر بر وزن نوزاد تاثیر مستقیم دارد؛ به نحوی كه والدین كم سواد، نوزادان كم وزن تری دارند و كمبود وزن در نوزادان والدین تحصیل كرده و باسواد كمتر دیده می شود.

پژوهشگران معتقدند سطح سواد و تحصیلات والدین بر وزن نوزادان هنگام تولد اثر مستقیم دارد.

محققان این مطالعه توصیه می كنند برای جلوگیری از مرگ ومیر در كودكان و پیشگیری از ابتلای آنها به بیماری های مزمن در بزرگسالی، برنامه های توسعه وگسترش سطح سواد وتحصیلات افراد جامعه در سطح كلان كشوری گنجانده شود.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM