اخبار
منبع :
چنین ابزاری قادر خواهد بود در تولید اعضای مصنوعی بدن از جمله دست یا پا بهبود ایجاد كند.
محققان دانشگاه دلف به منظور كاهش میزان انرژی مصرفی در بازوهای روباتیك صنعتی موفق به تولید روباتی شده اند كه میزان انرژی مورد نیاز آن به اندازه ای قابل توجه كاهش یافته و توانایی حمل اجسام شكننده را نیز خواهد داشت.
روباتهای صنعتی به صورت معمول از سطح بالایی از مصرف انرژی برخوردارند كه همین امر اگر باعث كاهش استفاده از این تجهیزات نشود به طور حتم از نظر اقتصادی برای مصرف كنندگان این دستگاهها مشكل ساز خواهد بود.
به همین دلیل محققان دانشگاه تكنولوژی دلف در هلند به تازگی بازوی روباتی را طراحی و تولید كرده اند كه میزان انرژی مصرفی در آنها برابر انرژی مورد نیاز دو مسواك الكتریكی است.
این بازو با استفاده از دو فنر قابل تطبیق محافظت شده و این فنرها بر روی كنترل وزن بازو و همچنین حمل بار توسط بازو تاثیرگذار خواهند بود. در این صورت و با كمك این فنرهای محافظ میزان انرژی مورد مصرف برای جا به جایی اجسام كاهش خواهد یافت. در عین حال استفاده از موتورهای كوچك در بازوی روباتی جدید باعث كاهش وزن روبات و كاهش میزان خطر در صورت اصابت با كارگران خواهد شد.
این بازو دارای سه انگشت دو مفصلی بوده و كنترل آنها به عهده كابلی خواهد بود كه به موتوری در مچ دست متصل است. این موتور به اندازه ای حساس است كه توانایی حمل اجسام شكننده مانند تخم مرغ را نیز به بازو خواهد داد.
به گفته محققان از این بازوی روباتیك می تواند در زمینه های متفاوتی از جمله در كارخانه ها استفاده كرد. در عین حال چنین ابزاری قادر خواهد بود در تولید اعضای مصنوعی بدن از جمله دست یا پا بهبود ایجاد كند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *