دانش آی آر
توجه به خطرات مهندسي ژنتيك در توليدات كشاورزي ضروري است
تعداد بازدید : 621
در بعضی موارد تغییرات ژنتیكی در محصولات كشاورزی باعث می شود علف های هرز به علف كش ها مقاوم شوند كه باید راه كارهای احتمالی رفع این مشكل در نظر گرفته شود.
 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران بهزاد حیدری دانشجوی كارشناسی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه آزاد در طرحی به بررسی خطرات كاربرد مهندسی ژنتیك در تولید محصولات كشاورزی پرداخته است.

در این طرح آمده است: افزایش جمعیت دنیا و نیاز روز افزون به غذا و از سوی دیگر محدودیت زمین های قابل كشت باعث شده كه انسان به روش های جدید برای افزایش كمی محصولات كشاورزی و دامی روی آورد.

بنابراین پژوهش مهندسی ژنتیك مجموعه ای از تكنیك های ایجاد تغییر ژنتیكی و یكی از جدید ترین فن آوری هایی است كه امروزه جهت تولید صفات مطلوب در حیوانات و گیاهان به كار می رود.

یافته های پژوهش نشان می دهد: این تغییرات ژنتیكی ممكن است ضرر های ناشناخته ای مثل آلرژی برای سلامت انسان به دنبال داشته باشد از طرف دیگر برای مبارزه با علف های هرز می توان ژن یا ژن های مقاوم به علف كش ها را به گیاهان زراعی منتقل نمود این كار ممكن است در اثر تلاقی های تصادفی گیاهان زراعی با علف های هرز باعث مقاومت علف های هرز به علف كش ها شود و كار كنترل علف های هرز را مشكل كند كه باید به راهكارهای رفع این مشكل توجه شود.
تاریخ درج : 1387/10/11
منبع خبر :
نام : شهر :