دانش آی آر
رييس كنگره ملي سلامت خانواده گفت: عدم ازدواج جوانان سلامت خانواده را متزلزل مي كند
تعداد بازدید : 499
ضروری است مسوولان كشور تسهیلاتی را برای ازدواج جوانان فراهم آورند تا سلامت آنان تهدید نشود زیرا انسان محور توسعه است .
رییس كنگره ملی سلامت خانواده گفت : عدم تشكیل خانواده جوانان در كشور این نگرانی را بوجود آورده كه در آینده سلامت خانواده و استحكام آن متزلزل شود.
دكتر" حسین ملك افضلی " در گشایش كنگره ملی سلامت در سالن همایشهای رازی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده در تهران 34درصد زنان و 50درصد مردان گروه سنی 25تا 35سال مجرد هستند كه این آمار نگران كننده است .
وی با بیان اینكه تشكیل خانواده باعث افزایش سلامت روحی و روانی افراد می شود، اظهار داشت : ضروری است مسوولان كشور تسهیلاتی را برای ازدواج جوانان فراهم آورند تا سلامت آنان تهدید نشود زیرا انسان محور توسعه است .
ملك افضلی نقش زنان را در ارتقای سلامت خانواده امری مهم تلقی كرد و گفت :سواد نیز در این زمینه بسیار موثر است و بعد از انقلاب اسلامی تحولی اساسی در وضعیت زنان كشور از جمله باسواد شدن آنان بوجود آمده است . وی وضعیت جسمی زنان را نیز یكی دیگر از راههای ارتقای سلامت دانست و افزود:در سال 57 به ازای هر 100هزار زن 200زن هنگام زایمان به دلیل عفونت و خونریزی می مردند كه امروز این آمار به 25مرگ و میر در 100هزار نفر زن كاهش یافته است .
ملك افضلی پوشش مراقبت های اولیه بویژه در روستاها را از اقدامات مهم وزارت بهداشت در راستای افزایش سلامت مادران ذكر كرد و گفت : سالانه 550 هزار زن در دنیا هنگام زایمان می میرند كه خوشبختانه با اجرای برنامه های تنظیم خانواده در ایران وضعیت خوبی از نظر سلامت مادران وجود دارد. دكتر" امیر عباس امیرخانی " مدیر كل دفتر سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكی نیز در این كنگره به تلاشهاثی وزارت بهداشت در چند سال اخیر در خصوص اجرای برنامه های وسیع سلامت مادران ، كودكان ، میانسالان و سالمندان اشاره كرد.
 
تاریخ درج : 1387/10/8
منبع خبر :
نام : شهر :