دانش آی آر
دكتر الهي قمشه اي در جمع دانشجويان واحد قزوين : ادبيات ايران نشات گرفته از كلام الهي است
تعداد بازدید : 790
 قزوین- خبرگزاری ایسكانیوز: استاد ادبیات كشور گفت: ادبیات ایران نشات گرفته از كلام الهی و آیات آسمانی است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسكانیوز" دكتر"مهدیه الهی قمشه ای" در همایش اخلاق در نیایش عرفانی، در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین افزود: ادبیات ایران سرشار از اخلاق و عرفان بوده كه از انبیا الهی آغاز شده است.
وی اظهار داشت: نماز بخشی از گفت و گوی عاشقانه و عارفانه با معبود بی همتا است و باید قدردان چنین ارتباط دلنشینی ادیان الهی باشیم.
الهی قمشه ای با اشاره به آثار شاعران بزرگ ایران فردوسی، خیام، مولوی و حافظ اضافه كرد: در سراسر اشعار آنان درس هایی از عشق و عرفان، بی نیازی و امید به الطاف الهی دیده می شود.
این استاد ادبیات در ادامه تصریح كرد: پیام ادبیات ایران سراسر پاكی و خوبی است و این گنج بزرگ حاوی نكات اخلاقی بسیاری در نیایش عرفانی است .
الهی قمشه ای بیان كرد: هر وقت ما انسان ها دچار غرور و نخوت شویم خداوند همه امتیازها را از ما می گیرد. به گزارش ایسكانیوز، وی متذكر شد: بیشتر ادبیات ما ستایش پروردگار و نیایش اوست و به تصویر كشیدن عبادت خالق یكتا نه به دلیل ترس از جهنم بلكه به دلیل شایستگی عبادت و ستایش او مورد توجه است .
دكتر الهی قمشه ای تصریح كرد: قرآن مونس ادبیات ما و مثنوی مولوی و دیوان حافظ تجلی آیات الهی در قالب آثار ادبی و عرفانی است .
در ادامه این مراسم این استاد برجسته و سخنور توانا رباعیاتی از خیام و داستان های كوتاه و آموزنده ای برای حاضرین قرائت كرد.
به گزارش خبرگزاری ایسكانیوز، این همایش به همت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با حضور جمع كثیری از دانشجویان این دانشگاه در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی برگزار شد.
تاریخ درج : 1387/10/5
منبع خبر :
نام : شهر :