اخبار
منبع :
این روبات تا 5 سال آینده آماده بهره برداری بوده و تا آن زمان توانایی های وی در انجام تمامی كارهای مرتبط با منزل افزایش خواهد یافت.
محققان دانشگاه توكیو با همكاری شركت پاناسونیك اولین روبات خانه دار را از سری تجهیزاتی كه به منظور انجام كارهای منزل طراحی شده اند، ارائه كردند.
محققان ژاپنی اولین روبات خانه دار را كه توانایی انجام بسیاری از امور منزل از قبیل روشن كردن ماشین ظرفشویی و آبكشی ظرفها را دارد تولید كردند.
روبات KAR دارای بازویی چند مفصلی بوده و به 18 حسگر متفاوت مجهز است با استفاده از بازوی خود توانایی حمل و جابجایی ظروف شكننده و دیگر موارد را بدون وارد آوردن خسارت دارد.
در عین حال قرار دادن دوربین داخلی در كنار حسگرها باعث شده است كه KAR بتواند شكل و ابعاد ظروف و وسایل كثیف آشپزخانه را از بقیه ظروف تشخیص دهد. در نهایت محققان قصد دارند با تولید روباتی كوچكتر و سبكتر متناسب با نیازهای یك خانواده 4 نفره، انجام چنین وظایفی را در عرض 5 دقیقه ممكن سازند.
به گفته گروه تولید كننده روبات KAR، این روبات تا 5 سال آینده آماده بهره برداری بوده و تا آن زمان توانایی های وی در انجام تمامی كارهای مرتبط با منزل افزایش خواهد یافت.
ژاپن به عنوان كشوری كه جمعیت آن به سرعت در حال پیر شدن است، در توسعه تكنولوژی روباتیك با جهشی چشمگیر مواجه شده است و تخمینها نشان می دهد بودجه سرمایه گذاری شده 5.3 بیلیون پوندی این كشور تا سال 2030 به 71.7 بیلیون دلار افزایش خواهد یافت.
اكثر شركتهای سرمایه گذار سرمایه خود را بر روی تولید روباتهای خانه دار متمركز كرده اند تا با گسترش تولید و مصرف این دستگاه ها، سالمندان بتوانند كارهای روزمره خود را به آسانی به انجام برسانند.
 

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *