دانش آی آر
نرم افزارهاي متن باز ناجي سال 2020
تعداد بازدید : 582
گروهی از مدافعان نرم‌افزارهای متن‌بازر، با شرکت در کنفرانس Open World Forum در شهر پاریس وضعیت صنعت نرم‌افزار را تا سال 2020 مشخص کردند.
 

به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، نویسندگان گزارش 2020 FLOSS Roadmap در این همایش، پیش‌بینی‌های در مورد نقش نرم‌افزارهای رایگان، آزاد و متن‌باز(FLOSS) در سال 2020 انجام داده و در این زمینه 80 توصیه به صنعت نرم‌افزاری کردند.

این افراد با نشان دادن آینده روشن برای نرم‌افزارهای متن‌باز در سال 2020، اعلام کردند که FLOSS می‌تواند به بخش اعظم و اصلی صنعت نرم‌افزاری تبدیل شود و شکاف دیجیتالی بین ضعیف و غنی را کاهش دهد. در آن سال شبکه‌های اجتماعی و خدمات مبتنی بر اینترنت(Cloud-Computing) در همه‌جا حاضر خواهند بود و به مردم امکان خواهند داد تا نه تنها با دوستان، بلکه با دولت‌ها و مراکز تجاری و صنعتی تعامل و ارتباط داشته باشند.

به گفته آن‌ها، مدیران بسیاری از شرکت‌ها در این جریان از به‌کارگیری FLOSS دفاع می‌کنند و بر این اساس، نرم‌افزارهای مشابه به قلب پایگاه‌های داده سبز و حامی محیط زیست تبدیل می‌شوند و دیگر مدل‌های تجاری تاثیر خود را در این زمینه از دست می‌دهند.

به گفته نویسندگان این گزارش، رسیدن به این هدف کامپیوتری جامع به اقدامات گسترده‌ای نیاز دارد. سرمایه‌گذاران، قانون‌گذاران، اساتید، انتخاب‌کنندگان قانون و حتی کاربران در این جریان نقشی برعهده دارند.
تاریخ درج : 1387/9/17
منبع خبر :
نام : شهر :