اخبار
منبع :

دبیرعلمی هشتمین كنگره انجمن پریودنتولوژی ایران گفت: به كمك روش‌های بازسازی بافت دهان می‌توان از دندان‌های خود بیمار به جای دندان مصنوعی بهره گرفت كه این امر تحولی بزرگ در علم پریودنتولوژی به حساب می‌آید.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دكتر غلامعلی غلامی كه به مناسبت برپایی همایش سالانه این انجمن كه 14 تا 16 آذر ماه امسال برپا می‌شود سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود: بیماری‌های لثه سبب می‌شود حتی دندان‌های سالم و بدون پوسیدگی به دلیل آسیب دیدگی بافت‌های نگهدارنده دندان از دست بروند.

وی با اشاره به این كه امروزه رسالت اصلی علم پزشكی و از جمله دندانپزشكی حفظ اعضای اصلی بیمار است، تصریح كرد: بازسازی اعضا از جمله بافت‌های دهان و دندان، سبب بازتوانی فرد می‌شود.

دكتر غلامی ادامه داد: در مواقعی هم كه بافت‌های دهان و دندان كاملا از دست رفته باشد، دانشمندان با تكنیك‌های مختلف و از مواد گوناگون به كمك روش مهندسی بافت نسبت به استخوان سازی اقدام می‌كنند.

وی با تاكید بر اینكه متخصصان پریودنتولوژی ایرانی در زمینه‌های فوق صاحب سبك هستند، تصریح كرد: در كنگره امسال پانل‌های ویژه ای به همین منظور تشكیل خواهد شد و متخصصان ایرانی با متخصصان خارج كشور به تبادل اطلاعات خواهند پرداخت.

این پریودنتولوژیست از پیوند لثه از خود بیمار یا جسد به عنوان شیوه دیگر بازسازی لثه نام برد.

وی افزود: اولویت انجمن پریودنتولوژی ایران پیشگیری و آموزش بهداشت در سطح مدارس و از طریق رسانه‌هاست.

به گفته دكتر غلامی، هم اینك پیش‌گیری از بیماری‌های پریودنتال به عنوان یك اولویت كشوری مطرح است و هزینه‌های سنگین بازسازی را كاهش خواهد داد.

وی از درمان به موقع پیش از دست رفتن دندان‌های طبیعی بیمار به عنوان اولویت دوم یاد كرد و اظهار داشت: همزمان با كنگره امسال انجمن پریودنتولوژی ایران، پانلی با شركت انجمن بهداشت كاران دهان و دندان تشكیل خواهد شد كه آخرین تحقیقات و تجربیات خود را در زمینه پیشگیری از بیماری‌های پریودنتال و اطراف ایمپلنت و راه‌های كنترل عفونت در كلینیك‌های دندانپزشكی را به بحث خواهند گذاشت.

دبیرعلمی هشتمین كنگره انجمن پریودنتولوژی ایران عنوان كرد: وقوع بیماری‌های لثه و بی‌دندانی در جوامع مختلف اجتناب ناپذیر است و نكته مهم انتخاب شیوه‌های مناسب برای رفع مشكل مبتلایان است.

وی گفت: بازسازی توسط ایمپلنت‌های دندانی كه اصطلاحا به GBR معروف است در كنار مجموعه‌ای از تكنیك‌ها، مواد و وسایل و به كمك مهندسی بافت كه قادر به بازسازی بافت دهانی باشد، سبب سهولت در عملكرد خوردن و تكلم شده و به تكمیل پروسه زیبایی نیز كمك می‌كند.

گفتنی است، هشتمین كنگره بین‌المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران با حضور جمعی از متخصصان رشته‌های مختلف دندانپزشكی 14 تا 16 آذرماه جاری در جزیره كیش برپا می‌شود.

علاقمندان به كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی این همایش به نشانی www.iap8congress.ir مراجعه كنند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM