اخبار
منبع :
یک شرکت کانادایی دستگاهی اختراع کرده که رطوبت هوا را جذب و ان را تبدیل به اب می کند.
به نوشته روزنامه اینترنتی روسی اوترا این دستگاه که واتر میل نام گرفته با برق کار می کند و میزان انرژی مصرفی ان به اندازه مصرف سه لامپ معمولی است.
این دستگاه روز یکشنبه در نمایشگاه سالانه مجله وایرد در منهتن به نمایش گذاشته شد که به معرفی جدیدترین اختراعات فنی اختصاص دارد که می توانند تغییرات عمده ای در جهان ایجاد کنند.
بر اساس این گزارش این اختراع جالب که از پلاستیک سفید ساخته شده از نظر ظاهری شبیه یک توپ بزرگ گلف به قطر حدود یک متر است که به دو نیم تقسیم شده باشد.
این دستگاه هوا را از طریق فیلترهایی جذب و گرد و خاک موجود در ان را جدا می کند و سپس انقدر ان راگرم می کند تا به اب تبدیل شود. اب تولید شده در یک مخزن استرلیزه ذخیره و تحت تاثیر اشعه مافوق بنفش تصفیه می شود و از طریق لوله هایی به یخچال یا شیر اب می رود.
بر اساس این گزارش این اختراع بخصوص موجب خوشنودی حامیان محیط زیست شده چون بسته بندی اب در بطری به منزله یک فاجعه زیست محیطی است و فقط در امریکا سالانه سی میلیارد لیتر اب با هزینه ای معادل یازده میلیارد دلار بسته بندی می شود.
به گفته محققان با وجود این که مقدار اب موجود در جوّ هشت برابر کل ابهای موجود در کره زمین است میزان پراکندی این مقدار اب در همه نقاط جو یکسان نیست و خیلی از مناطق خشک جهان با کمبود رطوبت مواجه هستند.
گفتنی است این دستگاه در مناطقی که درصد رطوبت هوا کمتر از سی درصد باشد کار نمی کند. ضمنا دستگاه به رایانه ای مجهز است که کارایی ان را صبحها یعنی در زمان وجود بیشترین میزان رطوبت در هوا افزایش می دهد.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *