دانش آی آر
-> نقش ايران و ايتاليا در شکل گيري دنياي جديد
تعداد بازدید : 637

  دكتر محمود احمدی نژاد ایران و ایتالیا را مركز تمدن و فرهنگ جهانی دانست و گفت : دو كشور باید با توسعه همكاری ها ویژگی های تمدن و فرهنگ خود را در خدمت منافع دو ملت و جهان قرار دهند.

"خدمت" به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، رئیس جمهور صبح امروز (یكشنبه) به هنگام دریافت استوار نامه «آلبرتو برادانینی» سفیر جدید ایتالیا در تهران با بیان اینكه در مسایل منطقه ای و جهانی زمینه های مشتركی میان دو كشور وجود دارد، گفت: ایران و ایتالیا می‌توانند از این دیدگاه های مشترك برای توسعه همكاری های دو جانبه و در خدمت امنیت و صلح جهانی بهره گیری كنند.
وی به نقش ایران و ایتالیا در شرایط جدید و آینده جهانی اشاره كرد و گفت: تحولات بسیار زیادی در اندیشه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دنیا اتفاق افتاده است و 2 كشور می توانند با كمك هم تاثیر سازنده ای در شكل گیری دنیای جدید داشته باشند.
احمدی نژاد با بیان اینكه دوران جنگ، اختلافات، تروریسم و كشتار به پایان رسیده است، گفت: ما باید وارد دوران جدیدی در دنیا شویم كه بر پایه دوستی، احترام و عدالت باشد.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینكه روابط ایران و ایتالیا بر اساس سوابق فرهنگی استوار و همواره دوستانه بوده است، یادآور شد:روابط فرهنگی 2 كشور سبب شده است كه زمامداران 2 كشور بیشتر بهم نزدیك شوند.
احمدی نژاد همچنین با اشاره به مبادلات گسترده تجاری واقتصادی 2 كشور اظهار امیدواری كرد كه سطح روابط در سایه دوستی و همكاری دوجانبه بیش از گذشته ارتقا یابد.
«آلبرتو برادانینی» سفیر جدید ایتالیا نیز در این دیدار روابط 2 كشور را بر اساس تمدن و فرهنگ دیرینه دانست و گفت:ایران و ایتالیا می توانند نقش عمده ای در عرصه تمدن و فرهنگ جهانی ایفا كنند.
سفیر جدید ایتالیا افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز می تواند در گسترش امنیت، صلح و كاهش تنش ها و مبارزه با تروریسم در عرصه جهانی نقش بیشتری داشته باشد.
وی تصریح كرد: در مدت ماموریتش در ایران تلاش خواهد كرد روابط دو جانبه در تمام عرصه ها گسترش یابد
 

تاریخ درج : 1387/7/28
منبع خبر : سايت خدمت
نام : شهر :