اخبار
منبع :
افزایش تقاضای بازار برای رایانه های نوت بوك موجب شده كه نصب و به كارگیری سیستم عامل لینوكس بر روی آنها افزایش یابد، زیرا استفاده از لینوكس موجب كاهش قیمت هر نوت بوك و كاهش میزان اشغال حافظه دستگاه می شود.
 
به گزارش فارس به نقل از پی سی مگ، بررسی های شركت ناول نشان می دهد مردم معمولا به نام سیستم عامل نصب شده بر روی نوت بوك خود اهمیت چندانی نمی دهند، زیرا معمولا از نوت بوك برای اتصال به اینترنت و اجرای برخی نرم افزارهای اداری استفاده می شود و لینوكس به راحتی این امكانات را با بهای كمتر در دسترس عموم قرار می دهد.

تا چند سال قبل تنها سیستم عامل نصب شده بر روی لپ تاپ ها ویندوز بود، اما مدتی است كه این رویه تغییر یافته و به عنوان مثال لینوكس SUSE Linux شركت ناول توسط برخی شركت ها همچون اچ پی و لنووو به طور پیش فرض بر روی لپ تاپ ها نصب می شود.

كارشناسان معتقدند سیستم عامل لینوكس برای نسل جدید لپ تاپ ها كه كوچك تر و ظریف تر هستند نیز مناسب است، زیرا فضای كمی اشغال می كند و قیمت بسیار كمتری نسبت به ویندوز دارد.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *