اخبار
منبع :
economictimes.indiatimes.com

در حالی که گوشی iPhone به تیتر همه خبرگزاری‌ها و نشریات حوزه تلفن‌همراه تبدیل شده، کارشناسان از ساخت نرم‌افزاری جدیدی برای تلفن‌های همراه خبر داده‌اند که بر پایه سیستم لینوکس طراحی شده است.
شرکت آزینگو(Azingo) که دفتر مرکزی آن در ایالت کالیفرنیا آمریکا واقع شده و فعالیت‌های اصلی آن حول محور IT است، از ساخت سیستم‌عامل متن‌باز جدیدی برای تلفن‌های همراه خبر داد که بر پایه سیستم‌عامل لینوکس طراحی شده است و کلیه تولیدکنندگان تلفن‌همراه می‌توانند از آن استفاده کنند.
در حالی که شرکت آزینگو از برنامه خود برای توزیع این سیستم‌عامل متن‌باز موبایلی در سال آینده خبر داده است، کارشناسان احتمال می‌دهند که در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن سیستم‌عامل این شرکت در سال 2010 تاثیرات خود را بر بازارهای هند خواهد گذاشت.
"ماهش ویرینا"( Mahesh Veerina) مدیرعامل شرکت آزینگو به خبرنگاران گفت که در آینده سیستم‌های تلفن‌همراه به صورت اختصاصی در اختیار برنامه‌های متن‌باز قرار خواهند گرفت و این برنامه متن‌باز لینوکس خواهد بود.
این سیستم‌عامل در دو مرکز تحقیقاتی "پونه"(Pune) و "حیدرآباد"(Hyderabad) تکمیل شده‌اند.
شرکت نوکیا با 40 درصد، هم‌اکنون بیشترین سهم از بازار جهانی سیستم‌های عامل تلفن‌های همراه را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، طی 5 سال آینده تعداد مشترکان تلفن‌همراه در سراسر جهان به 7 میلیارد نفر خواهد رسید که از این میان، احتمال می‌رود 2 میلیارد نفر از سیستم‌عامل‌های مبتنی بر لینوکس استفاده کنند. از کل مشترکان تلفن‌همراه در جهان تا سال 2013، حدود 5/2 میلیارد مشترک در کشورهای هند و چین خواهند بود.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *