اخبار
منبع :

دانشمندان در آمریكا موفق به ابداع یك روش نوین خودمونتاژ شده‌اند كه به كمك آن می‌توان ارتباطات نوری و سایر فن‌آوری‌ها را ارتقا بخشید.

به گزارش سرویس فن‌آوری ایسنا، مهندسان شیمی دانشگاه پوردو اعلام كردند كه به كمك این فن‌آوری جدید قادر خواهند بود به روشی كم هزینه و ارزان قیمت بلورهایی شبیه به الماس بسازند.

در این روش ذرات بسیار ریز روی یك صفحه سیلیسیومی قرار می‌گیرند كه متشكل از روزنه‌های به دقت تعبیه شده به قطر حدود یك صدم یك تار موی انسان هستند.

این صفحه در داخل آب غوطه ور می‌شود، به طوری كه ذرات در روی آن شناور هستند و این ذرات به طور خودكار روزنه‌ها را پر می‌كنند و در نتیجه، صفحه بالا می‌آید.

پژوهشگران از این تكنیك جدید برای ایجاد یك بلور دو بعدی تقریبا كامل یا برای چینش مرتب و دقیق لایه‌های ذرات استفاده كرده‌اند.

این دانشمندان خاطر نشان كردند كه روش ابداعی برای تولید بلورهای سه بعدی به منظور استفاده در فن‌آوری‌های نوری بسیار حائز اهمیت است.

نتایج این تحقیق در نشریه سافت متر به چاپ رسیده است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *