دانش آی آر
سال آينده حدود 10 ميليون مترمكعب باطله‌برداري در معدن انگوران انجام مي شود
تعداد بازدید : 466
سال آینده حدود 10 میلیون مترمكعب باطله‌برداری در معدن انگوران انجام می شود. مدیرعامل شركت تهیه و تولید موادمعدنی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سوال كه برخی كارشناسان اتمام باطله‌برداری معدن انگوران را تا پایان سال 1389 ناممكن می‌دانند، توضیح داد: امسال حدود 14 میلیون تن در معدن انگوران باطله‌برداری شد و سال بعد نیز برنامه 16 میلیون تن را برای باطله‌برداری در دستور كار داریم.
   وی اضافه كرد: در مجموع باید حدود 10 میلیون مترمكعب در معدن انگوران باطله‌برداری انجام شود.
   سعدمحمدی با بیان این كه قصد داریم خبرنگاران از نزدیك روند باطله‌برداری معدن انگوران را مشاهده كنند، تصریح كرد: نمی‌دانم عده‌ای با چه استنادی در این باره صحبت می‌كنند.
   گفتنی است، پیش از این رییس هیات مدیره شركت معدنكاران انگوران به ایسنا گفته بود: با توجه به این‌كه در 18 ماه گذشته تنها 10 درصد خاك معدن ریزش‌برداری شده، تاریخ اعلامی برای تصحیح كامل معدن در سال 1389، قطعا محقق نخواهد شد.
   وی افزوده بود: در 18 ماه گذشته تنها 10 درصد خاك ریزش كرده معدن انگوران باطله‌برداری شده است، بنابراین در بهترین حالت می‌توانند تا سال 1392 آن را به طور كامل تصحیح و ریزش‌برداری كنند.
  
   مدیرعامل شركت تهیه و تولید موادمعدنی در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین نتیجه مذاكره با شركت یونیون كاپیتال برای احداث كارخانه فرآوری روی و سرمایه‌گذاری در ایران عنوان كرد: درباره لغو مذاكرات با این شركت اطلاعی ندارم و تاكنون چیزی به ما در این زمینه اعلام نكرده‌اند و مذاكرات در این زمینه ادامه دارد.
   ضمن این‌كه براساس تفاهم فی‌مابین این توانایی را داریم كه به مدت 15 تا 20 سال خاك روی را در اختیار آن‌ها قرار دهیم. وی خاطرنشان كرد: این شركت مطالعات امكان‌سنجی خود را درباره احداث كارخانه انجام داده و نتیجه آن نیز مثبت بوده است و آماده‌ایم هر زمان كه آن‌ها اعلام آمادگی كنند احداث كارخانه عملی شود.
تاریخ درج : 1386/12/24
منبع خبر :
نام : شهر :