دانش آی آر
استاد دانشكده فني مهندسي واحد تهران جنوب گفت: ايران ‌از نظر تحقيقات علمي بتن بين سه كشور برتر جهان است
تعداد بازدید : 387
 

استاد دانشكده فنی مهندسی واحد تهران جنوب گفت: ایران از نظر تحقیقات علمی و پژوهشی در راستای بتن در بین سه كشور برتر جهان قرار دارد.


"قدرت‌الله محمدی" روز پنجشنبه در حاشیه پنجمین دوره‌مسابقات دانشجویی روز بتن به خبرنگار ایرنا گفت: اما متاسفانه‌از لحاظ اجرایی شاید در رتبه دهم نیز نباشد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه طی حدود10?الی15?سال اخیر توجه خاص‌وخوبی به بتن شده و برخلاف گذشته و حتی قبل از انقلاب كه بتن یك چیز كارگری و تجربی بود، امروزه آیین‌نامه‌های اجرایی در این راستا لازم الاجرا شده است.

وی با تاكید بر تاثیر بسیار مثبت برگزاری چنین مسابقاتی افزود:
امیدواریم با تاسیس و راه‌اندازی انجمن‌های تخصصی در راستای بتن تحقیقات گسترده تری دراین بخش صورت گیرد.

وی با بیان اینكه در حال حاضر بتن وضعیت خوبی در كشور دارد تصریح كرد: متاسفانه تحقیقات در خصوص سنگ دانه‌ها كه یكی از اصلی‌ترین اجزای بتن است، هنوز در حد مطالعات عمومی است.

محمدی ادامه داد: تحقیقات جدید دنیا نشان داده كه44?درصد خواص بتن فقط به خصوصیات سطحی سنگ دانه‌ها برمی‌گردد ، در حالی كه هنوز هم هیچ گونه تحقیقاتی دراین خصوص در ایران صورت نگرفته است.

به گفته وی البته مدتی است كه مطالعه بر روی سنگ دانه‌ها در دنیا مورد توجه قرار گرفته اما آنهم خیلی گسترده نیست.

استاد دانشكده فنی مهندسی واحد تهران جنوب اظهار داشت: امیدواریم در آینده مطالعات میكروسكوپی و میكروسكوپی الكترونی آغاز شود كه با به نتیجه رسیدن این دو ، مطالعات نانو مطرح خواهد شد.

وی اظهار داشت: امروزه بحث از مصالح ساختمانی در دنیا فراتر رفته و در واقع مصالح ساختمانی فرا صنعتی مطرح است، پس باید در آینده نانو سیمان و نانو بتن نیز داشته باشیم.

محمدی همچنین در ادامه با اشاره به زلزله خیز بودن ایران گفت: اگر بتن و سایر مصالح به صورت تخصصی به كار گرفته شود ، بدون شك مشكل زلزله خیز بودن قابل حل است.

تاریخ درج : 1386/6/16
منبع خبر :
نام : شهر :