اخبار
منبع : http://www.irna.ir/fa/news/view/menu-152/8509154104123306.htm
گربه‌های سالخورده نیز مانند صاحبان پیرشان می‌توانند به نوعی بیماری الزایمر مبتلا شوند.
اما یك رژیم سالم، تحریك مغزی و همراهی می‌تواند خطر این بیماری ناتوان‌كننده را كاهش دهد.
خبرگزاری رویترز از لندن به نقل از دكتر "دانیله گان مور" از مركز مطالعات دامپزشكی دانشگاه ادینبورگ نوشت " اكنون ما می‌دانیم كه گربه‌های سالخورده ما نیز مانند انسانهای مسن، در معرض خطر دچار شدن به این مشكل هستند." بیماری آلزایمر، علت اصلی فراموشی در سالمندان است و در سراسر جهان ? 12?میلیون نفر گرفتار آن هستند. تجمع غیرعادی پلاك‌هایی از جنس پروتئین هایی به نام آمیلویید در مغز بیماران مبتلا، مانع از پردازش پیامها در مغز می‌شود.
گان مور زمانی كه در گربه هشت ساله‌اس علائم پیری را مشاهده كرد، به فكر تحقیق در این زمینه افتاد و پس از تحقیق به همراه پژوهشگرانی از اسكاتلند و كالیفرنیا دریافت پروتئیین‌هایی مشابه آنچه در مغز انسانها تجمع می‌كند، در مغز گربه‌های مسن نیز پلاك به وجود می‌آورد.
در این تحقیق، آزمایشهای خاصی روی مغز گربه‌های مرده انجام گرفت.
این محقق گمان دارد كه دیگر حیوانات، از جمله سگ نیز می‌توانند دچار آلزایمر و دیگر شكل‌های فراموشی شوند.
تنها در انگلستان 9?میلیون گربه خانگی وجود دارد كه حدود یك سوم آنها پیر هستند.
اكثر گربه‌ها زمانی كه به هفت سالگی می‌رسند، نسبتا سالمند و در سن ?12? سالگی كاملا سالخورده محسوب می‌شوند.
"گان مور" كه متخصص گربه است، گربه‌هایی را كه بالای ? 20?سال دارند مرتب می‌بیند اما به قرار اطلاع او، مسن‌ترین گربه 32سال عمر كرده است.
او می‌گوید كوتاه‌تر بودن عمر گربه نسبت به عمر انسان به پژوهشگران امكان می‌دهد كه با سرعت بیشتری آثار رژیم غذایی، فشار خون بالا و داروهای تجویز شده در اثنای بیماری را روی آنها ارزیابی كنند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *