دانش آی آر
وزير كار و امور اجتماعي:وضعيت كاركنان شركتي مشخص مي‌شود
تعداد بازدید : 686
وزیر كار و امور اجتماعی گفت: وضعیت كاركنان شركتی تا ابتدای سال آینده مشخص خواهد شد و هم اكنون بیشتر وزارتخانه‌ها كار خود را در خصوص مشخص شدن وضعیت آنها شروع كرده اند.
به گزارش فارس، محمد جهرمی در جمع خبرنگاران گفت: بخشنامه و آیین‌نامه دولت درباره وضعیت كاركنان شركتی در ادارات از ابتدای مهر اجرا می‌شد، اما متاسفانه سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور در خصوص تعیین تكلیف نوع فرم قرار دادها تاخیر داشت و هجدهم آبان فرم قرارداد را برای دستگاه‌های مختلف فرستاد كه هم اكنون در حال اجراست.
وی افزود: قرار بود طرح تعیین تكلیف كاركنان شركتی تا پایان شهریور ماه نهایی شود و هم اكنون در تمام دستگاه‌ها در حال اجراست و فقط برخی از دستگاه‌ها به علت آماده نبودن فرم، تاخیر دارند.
وی در‌باره قراردادهای شركتی گفت:همه كاركنان شركتی قرارداد مستقیم با دستگاه‌ها ندارند و فقط بعضی مشاغل مشخص و مشاغلی كه از قبل شركتی بود مانند كارگران بخش نظافت، تهیه غذا، فضای سبز و حمل و نقل تحت پوشش قرار می‌گیرند.
جهرمی گفت: این بخشنامه دو بند دارد، افرادی كه به كار اداری مشغول بودند و مدرك فوق دیپلم و لیسانس دارند ضروری است تحت پوشش قرار بگیرند و تنها تعداد كمی از آنها هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند.
وی افزود: كسانی كه تحصیلاتشان زیر دیپلم است ولی مدرك تخصصی دارند، قرارداد مستقیم خرید خدمت آنها هم در حال انجام است، ولی با وجودی كه حق و حقوق كاركنان شركتی و مزایای آنها اعم از بیمه و بازنشستی پرداخت می‌شود، قراردادها هم اكنون به طور سالانه منعقد می‌شود
جهرمی تاكید كرد: گله نیروی‌های شركتی در گذشته این بود كه پولی كه مجموع دستگاه‌ها به شركت‌‌ها پرداخت می‌كنند، به ما پرداخت نمی‌شود، این مسئله در حال حاضر حل شده است و دستمزد و مزایای نیروهای باقیمانده با نظارت ذیحساب و دستگاه اداری پرداخت می‌شود.
تاریخ درج : 1385/9/12
منبع خبر : http://baztab.com/news/54537.php
نام : شهر :