دانش آی آر
تغيير عنوان صندوق پژوهش و فناوري دانشگاه شهيد بهشتي مصوب شد
تعداد بازدید : 68

عنوان صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به صندوق پژوهش شهید بهشتی تغییر یافت.

به گزارش ایسنا، به نقل از دبیرخانه صندوق‌های پژوهش و فناوری، در چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری تغییر نام صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به صندوق 'پژوهش و فناوری شهید بهشتی' و همچنین تغییر سهامداران آن مصوب و گزارشی از عملکرد چهار ماهه نخست دبیرخانه ارائه شد.

در این جلسه محمد صادق خیاطیان عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر استان‌های کشور دارای صندوق های پژوهش و فناوری هستند؛ گفت: در یکسال و نیم اخیر با تغییر تیم مدیریت، دبیرخانه صندوق‌های پژوهش و فناوری توسعه جدی پیدا کرده است و جنبه‌های نظارتی بر دستورالعمل‌های این صندوق‌های تخصصی،  بیشتر شده است.

عضو هیات عامل صندوق‌های نوآوری و شکوفایی اظهار کرد: با حمایت خوب معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از روند ثبت صندوق‌ها، امیدواریم در سامانه ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری کشور طبقه‌ای به نام صندوق‌های پژوهش و فناوری ایجاد شود تا گامی برای حمایت از صندوق های پژوهش و فناوری باشد.  

وی ادامه داد: با توجه به اینکه صندوق‌های پژوهش و فناوری ماهیت غیردولتی دارند باید تلاش کرد تا تسهیلات مالی در اسرع وقت به بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان عرضه شود.

خیاطیان با بیان اینکه تاکنون هیچ شکایتی از خدمات ارائه شده توسط صندوق‌های پژوهش و فناوری ارائه نشده ابراز امیدواری کرد که این صندوق‌ها مطابق با استانداردهای روز دنیا و به خوبی به  فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1399/05/04
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :