دانش آی آر
تعويق پرتاب ماهواره‌هاي "استارلينک" به دليل بررسي‌هاي بيشتر موشک
تعداد بازدید : 9

شرکت "اسپیس ایکس" به دلیل بررسی‌های بیشتر بر روی موشک "فالکون 9"(falcon 9)، پرتاب سری جدید از ماهواره‌های "استارلینک" را به تعویق انداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، شرکت 'اسپیس ایکس' قصد داشت روز گذشته، سری جدید ماهواره‌های 'استارلینک' را به همراه دو ماهواره شرکت 'بلک اسکای'(blacksky)، به فضا پرتاب کند.

ولی این شرکت اعلام کرد که به دلیل نیاز به بررسی‌های بیشتر موشک 'فالکون 9'، این پرتاب به تعویق افتاده است.

البته شرکت اسپیس ایکس زمان جدیدی را برای پرتاب این ماهواره‌ها اعلام نکرده است.

این شرکت در پیامی در توئیتر خود نوشت: تیم محققان این پروژه به زمان بیشتری برای مراحل پیش از پرتاب نیاز دارد. ولی فالکون 9 و ماهواره‌های این ماموریت، در وضعیت خوبی هستند. زمان پرتاب هم متعاقبا اعلام خواهد شد.

در تاریخ 30 ژوئن سال جاری، یک موشک متفاوت 'فالکون9'، برای نیروی فضایی آمریکا یک ماهواره 'gps' پیشرفته را به مدار ارسال خواهد کرد.

این پرتاب هم از پایگاه پرتاب فضایی مجموعه 40'(complex 40) در پایگاه نیروی هوایی 'کیپ کاناورال' در فلوریدا انجام خواهد شد.

ارسال ماهواره‌های موقعیت‌یابی جهانی، بخشی از تلاش برای ارتقاء صورت فلکی ماهواره‌هایی است که قدیمی و از کار افتاده شده‌اند.

در پرتاب قبلی ماهواره‌های 'استارلینک' 58 عدد از این ماهواره، به همراه سه ماهواره کوچک تصویربرداری 'اسکای‌ست' متعلق به شرکت 'planet'به فضا پرتاب شد و اولین ماموریت پرتاب اسپیس ایکس بود که طی آن، تست اشتعال ثابت قبل از پرتاب، انجام نشد.

گرچه این شرکت تصمیم گرفت در ماموریت بعدی پرتاب ماهواره‌های استارلینک، بررسی‌های سنتی پیش از پرتاب را انجام دهد.

ماهواره‌های 'استارلینک' بخشی از برنامه 'اسپیس‌ایکس' برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال 2015 میلادی با درخواست 'ایلان ماسک'، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال مبنی بر اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی آغاز شد. وی در سال 2017 برنامه 'استارلینک' را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان‌ قیمت که می‌تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم کند، به ثبت رساند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1399/04/08
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :