دانش آی آر
برگزاري 219 کلاس درس مجازي
تعداد بازدید : 158

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان از راه‌اندازی سامانه مدیریت آموزش الکترونیک در این دانشگاه خبر داد و گفت: 219 کلاس درس با حضور دانشجویان در این سامانه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد جواد آروین با بیان این که راه‌اندازی سامانه مدیریت آموزش الکترونیک گامی دیگر در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک است،  گفت: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های درس دانشجویان و به منظور اجرای سیاست‌های کلی معاونت آموزشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مبنی بر تداوم فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها با به‌کارگیری سامانه مدیریت آموزش الکترونیک(lms) که یکی از دستاوردهای دولت الکترونیک است؛ کلاس‌های آموزشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته بعد از انجام عملیات زیربنایی توسط واحد فناوری اطلاعات دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شد.

وی عنوان کرد: 219 کلاس درس با حضور دانشجویان در این سامانه برگزار می‌شود و دانشجویان ‏جهت حضور در کلاس‌های درس مجازی از این سامانه استفاده می‌کنند.

آروین با اشاره به اینکه برنامه کلاس‌های آموزشی مجازی، طبق برنامه هفتگی ثبت شده درسامانه جامع آموزش است، تصریح کرد: برقراری تعامل دوسویه و رفع اشکال دانشجویان در ‏فضای مجازی و برگزاری آزمون و ارائه تکلیف بخشی از نکات مثبت این سامانه است و اکثر دانشجویان دسترسی مناسبی به این سامانه دارند.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته همچنین با برشمردن محسنات سامانه آموزش الکترونیکی ‏دانشگاه گفت: جهت آموزش مؤثر و ارتباط دوسویه این سامانه قابلیت بارگذاری فایل، فیلم، عکس، پاورپوینت و ذخیره ‏سازی دارد.‏

آروین، بازگشایی دوباره کلاس‌های دانشگاهی و شیوه برگزاری امتحانات (حضوری یا مجازی) را منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و مصوبه وزارت علوم اعلام کرد و افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری دفاعیه دانشجویان ارشد به‌صورت غیرحضوری و مجازی نیز فراهم شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان  اعلام کرد: پیگیری‌های لازم درخصوص بهره گیری ازخدمات اینترنت رایگان در زمان آموزش مجازی دانشگاه از سوی وزارت ارتباطات صورت پذیرفته است و به‌زودی لینک سامانه آموزشی دانشگاه (lms.kgut.ac.ir) درفهرست خدمات اینترنت رایگان قرار داده خواهد شد.

انتهای پیام
 

تاریخ درج : 1399/01/30
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :