دانش آی آر
کاهش بهاي «پست کتاب» در دوران کرونا
تعداد بازدید : 74

با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه «پُست کتاب»، هزینه ارسال کتاب از طریق پُست با هدف عبور از کرونا تا پایان فروردین 1399 با حدود 50 درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در سامانه «پُست کتاب» تا دو کیلوگرم صرفا مبلغ 30هزار ریال دریافت خواهد شد و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت خواهد شد.

این موسسه با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور غنی ساختن ایام در خانه ماندن ناخواسته هموطنان در اثر تهدید ویروس کرونا، بر آن شد بخشی از یارانه کتاب را به حمایت از «سامانه پُست کتاب» اختصاص دهد تا از این طریق، هزینه ارسال کتاب از طریق پست از امروز تا پایان فروردین 1399 با حدود 50 درصد تخفیف محاسبه شود. 

ناشران، کتاب‌فروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، در صورت داشتن پروانه کسب و کار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت نام و عضویت اقدام کنند.

«سامان? پُست کتاب» از حدود یک سال پیش، برپایه تفاهم‌نامه میان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شرکت پُست، توسط خانه کتاب راه‌اندازی شد و در حال حاضر بیش از 400 ناشر و فروشگاه کتاب در آن عضویت دارند. این سامانه صرفاً به ارسال کتاب اختصاص دارد.

اگرچه در شرایط کنونی که به دلیل پرهیز از ترددهای غیرضروری مراجعه به فروشگاه‌های کتاب میسر نیست، به لطف اینترنت و زیرساخت‌های تجارت الکترونیک و وجود فروشگاه‌های فراوان اینترنتی، آگاهی از کتاب‌های تازه منتشرشده یا جست‌وجو و یافتن کتاب مورد علاقه و خرید اینترنتی و غیرحضوریِ آن کار دشواری نیست، به نظر می‌رسد مشکل اصلی «رساندن کتاب» به دست خریدار است، امری که موجب افزایش قیمت تمام‌شده کتاب نیز می‌شود.

بر اساس این خبر، امید می‌رود با این طرح، صنعت نشر و بازار کتاب‌فروشان بتوانند تاحدی از شرایط حساس کنونی حاکم بر کشور عبور کنند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1398/12/26
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :