اخبار
منبع : www.zoomit.ir

به ادعای سامسونگ، گلکسی فولد، 200 هزار بار تاشدن را تحمل خواهد کرد که 5 سال استفاده برای آن تخمین‌ زده می‌شود. سایت cnet تصمیم گرفت این ادعا را به معرض آزمایش بگذارد و با استفاده از یک ربات که گوشی تا و دوباره باز می‌کند، آزمایش را انجام داد.

این فرآیند 4 ساعت زمان برد و می‌توانید آن را از اینجا مشاهده کنید. در انتهای ویدئو، پایانی تلخ در انتظار گوشی است. گلکسی فولد مورد آزمایش پس از گذشت 120 هزار بار تاشدن شکست خورد؛ این مقدار 60 درصد از مقدار کل 200 هزار بار یا حدود 3 سال استفاده است.

پیش‌ از این، squaretrade، آزمایش مشابهی را با استفاده از همان ربات تا‌کننده انجام داد که می‌توانید ویدئوی کوتاه آن را اینجا ببینید. با توجه به اینکه آن‌ها نیز آزمایش خود را در مرتبه‌ی 120 هزار بار متوقف کردند، نتیجه کمی امیدوارکننده‌تر بود؛ صفحه‌نمایش تاشده فقط یک پیکسل گیرکرده را نشان داد و لولا شروع به خراب‌شدن کرد. همچنین صفحه‌ی لمسی به‌طور موقت از کار افتاد؛ اما مشکل حل شد و دوباره عود نکرد.

گلکسی فولد

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، آسیب در آزمایش cnet بسیار گسترده‌تر است. در 119 هزارمین بار، نیمی از صفحه‌نمایش خاموش شد و لولا شروع به ساییده‌شدن و سپس پاره‌شدن کرد. حدود 12 دقیقه بعد، همه‌چیز تمام شد و باوجود کار کردن نیمی از صفحه‌نمایش، لولا از هم جدا شد. ربات تا‌کننده با قدرت زیادی دستگاه را باز می‌کند و اگر با گوشی با ملایمت رفتار کنید، ممکن است گلکسی فولد خود را زمان بیشتری در حالت آماده‌به‌کار نگه‌دارید. همچنین شما نباید گوشی را ساعت‌های طولانی، مانند این دستگاه باز و بسته کنید؛ این مسئله می‌تواند عامل کمک‌کننده‌ای برای عمر بیشتر گوشی باشد.

باوجوداین، دو آزمایش با نتایج متفاوت نشان می‌دهد که شانس نیز در اینجا مهم است. یک دستگاه متحمل صدمات جزئی شد (در گوشی‌های غیرقابل تاشدنی نیز پیکسل‌ها گیر می‌کنند)؛ دیگری به‌طور کامل غیرقابل استفاده بود.

در صورت خراب‌شدن صفحه‌نمایش گلکسی فولد، سامسونگ پیشنهاد تعویض آن با مبلغ 149 دلار را می‌دهد. این شرایط فقط برای گوشی‌های خریداری‌شده‌ی امسال معتبر است.

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه‌ی انواع گوشی سامسونگ نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید؛ مقایسه‌ی مشخصات فنی انواع گوشی‌های سری s، j، m و a سامسونگ و گالری تصاویر رسمی این محصولات همگی در بخش محصولات در دسترس شما خواهد بود.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *