اخبار
منبع : www.zoomit.ir

آئودی از خودروی مفهومی ai: trail کواترو در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی کرد؛ مدلی آزمایشی از خودروی الکتریکی آفرود که رانندگی خودران را با قابلیت‌های خاص ترکیب می‌کند. خودروی مفهومی شبیه ماه‌نورد، پیش‌نمایشی از برخی ویژگی‌های طراحی است که آئودی برای مدل‌های شاسی‌بلند آینده‌ در نظر دارد. خودرو ai: trail چهارمین عضو از سری مدل‌های مفهومی ai آئودی به شمار می‌رود که با نمایش ایکون (aicon) در سال 2017 آغاز شد.

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

مدل مفهومی جدید آئودی دارای چهار موتور الکتریکی برای هر چرخ و دارای قدرت ترکیبی 429 اسب‌بخار و 1000 نیوتن‌متر گشتاور است. همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، هیچ دیفرانسیل و قفلی در سیستم انتقال قدرت آن وجود ندارد، چرا که به شرایط رانندگی، هر موتور به‌صورت جداگانه کنترل می‌شود.

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

آئودی ظرفیت باتری را مشخص نکرده اما می‌گوید شعاع حرکتی اعلام‌شده بین 400 تا 500 کیلومتر در جاده‌های آسفالته یا 250 کیلومتر در زمین‌های ناهموار و آفرود است. بیشینه سرعت این خودروی برقی خودران به 130 کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

نکات برجسته‌ی این مدل مفهومی، تنها قوای محرکه نیست بلکه طراحی خاص بدنه است. آئودی در این مدل، دید گسترده کابین به سبک هلیکوپتر داشت را دراختیار سرنشینان گذاشته است. پنل‌های قسمت جلویی و جانبی و سقف از شیشه ساخته شده است.

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

داشبورد عاری از نمایشگر است. در عوض راننده می‌تواند از گوشی هوشمند استفاده کند که در ستون فرمان به‌عنوان صفحه‌نمایش و مرکز کنترل عملکردها و سیستم ناوبری خودرو تعبیه شده است. سیاست استفاده نکردن از صفحه‌نمایش در داخل کابین ai: trail به آئودی این امکان را می‌دهد که داشبورد کوتاه‌تری داشته باشد و باعث افزایش دید سرنشینان به بیرون شود.

خودروی مفهومی ai: trail با 4/15 متر طول و 2/15 متر عرض، دارای ابعاد مشابهی با آئودی q3 است؛ فاصله‌ی کف خودرو تا زمین 34 سانتی‌متر است، به این معنی که می‌تواند از مسیر آبی به عمق بیش از نیم متر هم عبور کند.

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

audi ai:trail quattro / آئودی مفهومی آف رود

شاید جالب‌ترین ویژگی آئودی ai: trail، فقدان چراغ‌های سنتی است که در عوض از پنج پهپاد بدون روتور مجهز به چراغ led ماتریکس استفاده می‌کند. راننده می‌تواند از آن‌ها روی باربند سقفی بهره ببرد یا آن‌ها را در جلوی خودرو به پرواز در آورد تا جاده را روشن کنند. پهبادها همچنین از دوربین‌هایی برخوردار هستند که می‌توانند تصاویر را به نمایش‌گر تلفن هوشمند راننده منتقل کنند.

 


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *