دانش آی آر
bankmycell: ميزان وفاداري به آيفون به پايين‌ترين حد خود رسيده است
تعداد بازدید : 79

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که میزان وفاداری کابران نسبت به آیفون به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

براساس تحقیقات صورت گرفته توسط bankmycell، مدت نگه‌داری آیفون نزد کاربران در طی سال گذشته 15 درصد کاهش یافته است. طبق گزارش cne، شرکت bankmycell از ماه اکتبر، 38 هزار نفر را که گوشی‌های هوشمندشان را تعویض می‌کردند، زیر نظر داشته و در این مدت روی میزان وفاداری به برند اپل تمرکز کرده است. داده‌های به‌دست آمده از این بررسی، نشان می‌دهند که مدت نگه‌داری آیفون نزد کاربران درمقایسه‌با مارس 2018، حدود 15.2 درصد کاهش یافته است.

این گزارش بیان می‌کند که 26 درصد مردم آیفون 10 خود را با یک گوشی از برندی دیگر تعویض کرده‌اند. این درحالی است که تنها 7.7 درصد کاربران سامسونگ گوشی هوشمند خود را به برند آیفون تعویض کرده‌اند. به‌عبارت دیگر، 92.3 درصد افرادی که به تعویض گوشی‌های اندروید مشغول بوده‌اند در این اکوسیستم باقی مانده‌اند. براساس داده‌‌های به‌دست‌آمده، درکل، 18 درصد افرادی که گوشی‌های آیفون را خریدوفروش می‌کرده‌اند، به گوشی‌های سامسونگ روی آورده‌اند.

اندروید بر  آیفون

شرکت یادشده، با استفاده از داده‌های خود و سایر شرکت‌ها، نتیجه‌گیری می‌کند که میزان وفاداری نسبت به گوشی‌های آیفون از سال 2011 تاکنون، به پایین‌ترین حد خود، یعنی 73 درصد رسیده است. گفتنی است که این میزان در سال 2017، 92 درصد بود است.

البته چند نکته درمورد داده‌های منتج از این بررسی باید ذکر شود. اولا اندازه نمونه در این بررسی نسبتا کم و مربوط به مشتریانی بوده که از سرویس‌های خاصی از bankmycell استفاده می‌کرده‌اند. به‌علاوه داده‌هایی از شرکت‌های دیگر مانند cirp نشان داده‌اند که میزان وفاداری به ios مرتبا افزایش یافته است. شرکت cirp در ماه ژانویه اعلام کرد که میزان وفاداری کاربران نسبت‌به ios، حدود 91 درصد است.

ضمنا، شرکت‌های تحقیقاتی kantar و gartner، اخیرا گزارش‌های جدیدی از صنعت گوشی‌های هوشمند منتشر کرده‌اند. براساس گزارش kantar، برند آیفون در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، 36 درصد میزان فروش گوشی‌های هوشمند در ایالات متحده را تشکیل داده است که در مقایسه با سال گذشته 2.4 درصد کاهش داشته است. علاوه‌براین، داده‌های gartner نشان می‌دهند که عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند طی 2019 حدود 3.8 درصد کاهش خواهد یافت. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که هرچه سرعت ارتقاء گوشی‌های هوشمند کند می‌شود، عمر چنین دستگاه‌هایی افزایش می‌یابد.

رنجیت آتوال، مدیر تحقیقات شرکت gartner در این‌باره بیان کرده است:

اگر تلفن‌های همراه کاربردها و تجربه‌های جدیدی ارائه ندهند، کاربران آن‌ها را به مدل‌های بالاتر ارتقاء نخواهد داد؛ درنتیجه، طول عمر این دستگاه‌ها افزایش می‌یابد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

تاریخ درج : 1398/04/29
منبع خبر : www.zoomit.ir
نام : شهر :