دانش آی آر
ارتباط ميان بيماري‌هاي قلبي مادرزادي و سرطان
تعداد بازدید : 227

مرحله نهایی پنجمین دوره‌ مسابقه ملی "دانش مغز" (2019 bee brain) با  شرکت 32 دانش‌آموز برگزیده این رقابت‌ها به مدت دو روز از بیستم تیرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، مسابقه ملی دانش مغز هر ساله در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه کشور از سوی انجمن علوم اعصاب ایران، آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی انجام می‌شود.

مسابقه نهایی این رقابت‌ها در چهار مرحله تستی، تشریحی، تشریح عملی مغز و تشخیص عملی بیماری‌های مغز و اعصاب و روانپزشکی میان برگزیدگان مرحله اول صورت می‌گیرد و در مراسمی به نفرات برتر این مسابقات در روز بیست و یکم تیرماه در محل 'پردیس مغز من ' واقع در باغ کتاب تهران جوایز و مدال‌های افتخار اهدا خواهد شد.

سی و دو نفر از دانش‌آموزان برتر مرحله اول مسابقات ملی دانش مغز پس از راهیابی به دور دوم این مسابقات، با شرکت در کلاس‌های آموزشی تئوری و عملی، مباحث آناتومی و تشریح و بافت‌شناسی سیستم عصبی، عملکرد و فیزیولوژی سیستم عصبی، آشنایی با تشخیص و درمان بیماری‌های نورولوژی (مغز و اعصاب) و روانپزشکی و روش‌های تصویربرداری و نقشه برداری از مغز را فراگرفته اند.

دانش آموز ممتاز و برتر مرحله دوم مسابقه دانش مغز، به عنوان نماینده ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی دانش مغز (brain bee 2019)، که از طرف انجمن جهانی علوم اعصاب در کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد، معرفی شده و با نمایندگان بیش از 50 کشور جهان رقابت می‌کند.

نمایندگان ایران درمسابقات جهانی دانش مغز هر ساله موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند، به طوری که مهسا آرمان دانش آموز دبیرستان فرزانگان مشهد، پارسا پات دانش آموز دبیرستان سردار جنگل رشت و شایان باقری در سال‌های اخیر جایگاه‌های ممتاز جدول این مسابقات جهانی را کسب کردند.

نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز از میان بیش از سه هزار دانش آموز داوطلب سنین 13 تا 18 سال، از مدارس استان‌های کشور برگزیده و معرفی شدند.

در اولین مرحله این مسابقه 32 دانش آموز داوطلب با کسب بیشترین امتیاز، از سوی دبیرخانه اجرایی به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

برگزیدگان مرحله اول این مسابقه، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد علوم شناختی شده و مورد حمایت‌های آموزشی و پژوهشی قرار می‌گیرند.

در مرحله نخست این مسابقه، شهرهای اصفهان، تهران، رشت، مشهد و شهریار با بیشترین دانش آموز داوطلب برگزیده، بهترین عملکرد را به خود اختصاص دادند.

بر اساس اعلام روابط عمومی ستاد علوم شناختی، در نخستین مرحله مسابقه دانش مغز، کمند صوفی آبادی، هلیا محمدقاسمی، غزل روحانی و سارا محمدی از تهران، ریحانه اسدی، روژان باژبان، فرزاد بهرامی دمقی از رشت، سارا قنبریان، مهدی افشاری اسفیدواجانی، محمدپارسا مساح بوانی، نوید مزروعی، آنیتا حکیمی، غزال توانگر، آرش سلطانی و کوثر اسلامیان از اصفهان، احسان رضایی مقدم، کیارش شاهسون، شایان مقدم کوهی از اندیشه و شهریار، زهرا حسینی‌نیا، نیلوفر پاکروی از اردبیل، کتایون قربانی، مارال ناجی‌پور، پوریا توسی از مشهد، بهار ملاحسینی از رفسنجان، آروین رفیع از قزوین، سیده زینب اسلامی منش از بروجن، هلیا قربانی کلخواجه از آبادان، معصومه قانع‌کیا کلایه از لاهیجان، متین احمدنیاء از نیشابور، فرشاد کشاورز از ارسنجان، پوریا ولی پور از بابل و دیبا زاهدطلب از بندرعباس به عنوان نفرات برتر انتخاب و معرفی شدند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1398/04/17
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :