دانش آی آر
مهندس ارشد مايکروسافت، reactos را حاصل دزديدن کد کرنل ويندوز مي‌داند
تعداد بازدید : 151

اوپل مدت‌ها بود که مدل جدید آسترا را آزمایش می‌کرد و حالا محصول نهایی آماده‌ی عرضه به بازار است و تصاویر رسمی آن منتشر شده است. اوپل حالا با افتخار اعلام کرده است که مدل جدید آسترا به دلیل طراحی هوشمندانه، پیشرانه و جعبه‌دنده‌ی جدید بالاترین راندمان را در بین تمامی نسل‌های آسترا دارد و کم مصرف‌ترین آن‌ها است. 

2020 opel astra

اگر به ظاهر بیرونی این خودرو نگاه کنید شاید خیلی متوجه تغییرات نشوید چون در حقیقت اوپل خیلی به طراحی اصلی خودرو دست نزده است اما در طرف دیگر، مهندسان آسترا را به تونل باد برده‌اند و با بهینه‌سازی عملکرد آیرودینامیکی خود موفق به کاهش مصرف سوخت و آلایندگی آن شده‌اند. در نتیجه‌ی این تغییرات مدل sport tourer این خودرو دارای ضریب درگ 0.25 و مدل هاچ بک نیز دارای ضریب درگ 0.26 هستند. 

2020 opel astra

بزرگ‌ترین تغییرات آسترا جدید به درون کاپوت آن مربوط می‌شوند، جایی که حالا اوپل پیشرانه‌های جدید بنزینی و دیزلی توربوشارژر را در نظر گرفته است. پیشرانه‌های بنزینی با حجم‌های 1.2 و 1.4 لیتر هستند. پیشرانه‌ی نخست می‌تواند 110 اسب‌بخار قدرت و پیشرانه‌ی دوم می‌تواند 145 اسب‌بخار قدرت تولید کند. به‌گفته‌ی اوپل مصرف سوخت متوسط این پیشرانه‌ها با استاندارد wltp اروپا بین 5.2 تا 5.9 لیتر در هر 100 کیلومتر است. پیشرا‌نه‌ی کوچک‌تر با جعبه‌دنده‌ی 6 سرعته‌ی دستی و پیشرانه‌ی 1.4 لیتری به همراه یک جعبه‌دنده‌ی 7 سرعته‌ی cvt عرضه می‌شود. 

2020 opel astra

پیشرانه‌ی دیزلی مدل 2020 آسترا نمونه‌‌ای 1.5 لیتری است که در دو نسخه به بازار عرضه خواهد شد. نسخه‌ی اول این پیشرانه 105 اسب‌بخار و نسخه‌ی قوی‌تر 122 اسب‌بخار قدرت دارند. مدل‌های دیزلی به‌صورت استاندارد به همراه جعبه‌دنده‌ی دستی 6 سرعته عرضه می‌شوند ولی به‌صورت آپشن، جعبه‌دنده‌ی 9 سرعته‌ی خودکار نیز برای اولین‌بار در محصولات اوپل در دسترس است. به‌گفته‌ی اوپل میزان انتشار گاز دی اکسید کربن این مدل‌ها نیز به کمک سیستم مبدل کاتالیست جدید، adblue، کاتالیزور scr و فیلتر مخصوص به میزان 17 درصد کاهش پیدا کرده است. 

2020 opel astra

چراغ‌های اوپل آسترا 2020 همانند قبل از نوع led هستند. اوپل یک دوربین دید عقب جدید نیز برای این خودرو طراحی کرده است که وضوح بالاتری دارد. از امکانات این مدل می‌توان به پنل پشت فرمان دیجیتال و نمایشگر 8 اینچ در داشبورد اشاره کرد.

تاریخ درج : 1398/04/15
منبع خبر : www.zoomit.ir
نام : شهر :