اخبار
منبع : www.zoomit.ir

بنیاد غیرانتفاعی ورلد پرس فوتو (world press photo) چند روز پیش برندگان نوزدهمین دوره‌ی مسابقه‌ی عکس مطبوعات جهان را که معتبرترین رقابت در این حوزه است، معرفی کرد. اطلاعات جانبی مهم و کاربردی دوربین‌ها که درکنار عکس‌های برتر منتشر شده‌اند، ما را در شناخت دقیق‌تر محبوب‌ترین تجهیزات مورد استفاده‌ی عکاسان خبره‌ی خبری جهان کمک می‌کند.

عکس مطبوعات جهان 2019

سایت اسپانیایی زبان photolari همه‌ی اطلاعات مرتبط را جمع‌آوری و آن‌ها را به تفکیک برند، سیستم، دوربین و نوع حسگرهای مورد استفاده در عکس‌های امسال منتشر کرد. در جدول مقایسه‌ی دوربین‌هایی که عکس‌های برتر سال 2019 را ثبت کرده‌اند، نیکون که سال گذشته توانسته بود در کمال شگفتی صدر جدول را با 52 درصد از آن خود کند و کانن را تنها با 30 درصد به رتبه‌ی دوم براند، امسال تنها 36.8 درصد از جدول را به خود اختصاص داد و کانن موفق شد با 46.4 درصد دوباره به صدر جدول برگردد.

عکس مطبوعات جهان 2019

سونی در سال‌های گذشته پیشرفت‌های بسیاری را در بازار دوربین‌های عکاسی تجربه کرده است و سال گذشته موفق شد تبدیل به بهترین دوربین فول فریم در ایالات متحده بشود؛ ولی این تحولات هیچ تغییری روی تصمیم عکاسان شرکت‌کننده در این رقابت‌ها مبنی بر استفاده از دوربین‌های این شرکت نگذاشته و فقط یکی از فینالیست‌های امسال از دوربین سونی آلفا a7r ii استفاده کرده است.

عکس مطبوعات جهان 2019‍

دوربین‌های دیجیتال تک‌لنزی بازتابی (dslr) هنوز هم تسلط خود را روی حوزه‌ی عکاسی مطبوعاتی حفظ کرده‌اند: 71.1 درصد از عکس‌های برتر با استفاده از این دوربین‌ها گرفته شده‌اند؛ درحالی‌که تنها 4.4 درصد از عکس‌هایی که اطلاعاتشان در دسترس است، با دوربین‌های دارای لنز غیربازتابی ثبت شده‌اند.

عکس مطبوعات جهان 2019

از لحاظ مدل دوربین‌ها، دوربین‌های canon 5d mark iv، canon 5d mark iii، nikon d5، canon 1dx mark ii و nikon d850 پنج دوربین برتر در این دوره از مسابقات عکس مطبوعات جهان هستند و در حوزه‌ی اندازه‌ی حسگر نیز حسگرهای فول فریم را همچنان می‌توان پرطرفدارترین حسگرها دانست.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *